wtv.pl > TV > RMF FM puściło "Last Christmas" w środku lata
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:16

RMF FM puściło "Last Christmas" w środku lata

Last Christmas
(screen) Youtube/Wham!

"Last Christmas" nieoczekiwanie zagrało w samym środku sierpnia. Stacja RMF FM postanowiła zażartować i nawiązać tym samym do ostatnich wydarzeń w polskim Sejmie, stwierdzając, że czas na "reasumpcję" piosenki po tym, jak zagrano ją w ubiegłym roku o jeden raz za mało.

Świąteczny przebój słynie z zalewania stacji radiowych i oznajmiania, że nadchodzi świąteczny czas. Pierwszy raz jego nuty można zazwyczaj usłyszeć dopiero w grudniu.

"Last Christmas" w radiu w środku lata? RMF FM postanowiło zażartować

"Last Christmas" zespołu WHAM! jest najbardziej popularną świąteczną piosenką. Jej nadawanie rozpoczyna się w grudniu i traktowane jest przez niektórych jako świeckie rozpoczęcie oczekiwania na Boże Narodzenie.

Jakże zdziwieni byli więc słuchacze radia RMF FM, gdy usłyszeli brzmienie tej piosenki... w środku sierpnia.

- Nie no ja rozumiem, że już 19. sierpnia i Boże Narodzenie coraz bliżej, ale że już puścili "Last Christmas" na RMF FM? - pisał jeden z fanów stacji.

- Zaczynamy sezon świąteczny, w RMF FM poszło najpewniej pierwsze w tym roku "Last Christmas" - wtórował inny.

Okazało się, że puszczenie piosenki było jednak nieprzypadkowe.

Rzecznik stacji wyjaśnił. Zaskakujące okoliczności

Krzysztof Głowiński, rzecznik Grupy RMF FM, postanowił najpierw przeprosić za powstałe zamieszanie i potwierdził tym samym doniesienia od skołowanych słuchaczy.

- Z naszych obliczeń wynikało, że zimą wyemitowaliśmy ten utwór o jeden raz za mało, zatem dokonaliśmy reasumpcji! - dodał niespodziewanie.

Niektórym słuchaczom z pewnością żart mógł przypaść do gustu, tym bardziej, że świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami - najpierw szkoła, potem jesień, Halloween połączone z wystawami zniczy na Wszystkich Świętych i można już szykować się bożonarodzeniowy czas.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV

źródło: wtv.pl, wirtualnemedia.pl zdjęcie główne: (screen) Youtube/Wham!