wtv.pl
Zwolennicy Tadeusz Rydzyka ruszyli mu z pomocą w związku z pozwem Watchdog Polska przeciw fundacji założonej przez zakonnika Fundacji Lux Veritatis.

Piotr Molecki/East News

Radio Maryja z odsieczą przeciwko Watchdog. Rusza specjalna akcja

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Zwolennicy Tadeusza Rydzyka ruszyli mu z pomocą w związku z pozwem Watchdog Polska przeciw założonej przez zakonnika Fundacji Lux Veritatis. Po Zbigniewie Ziobro do akcji wkroczył Zespół wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu. Przestrzeżono przed "planem likwidacji chrześcijaństwa".

  • Tadeusz Rydzyk jak również pozostali członkowie zarządu Fundacji Lux Veritatis zostali oskarżeni o nieujawnienie informacji publicznych dotyczących środków finansowych przekazanych podmiotowi przez państwo

  • Według sympatyków ojca dyrektora oskarżyciel, Watchdog Polska, jest opłacany przez zachód, a zakonnik "jest prześladowany jak w reżimie Łukaszenki".

  • Za redemptorystą stanął też Zespół wspierania Radia Maryja w służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu

  • Zwolenników Rydzyka zachęcono do zasypania Watchdog pytaniami o cel ich działań

Przypomnijmy, że państwowe pieniądze zaczęły ponownie płynąć do toruńskiego imperium już w kilka miesięcy po wyborczym sukcesie Prawa i Sprawiedliwości z roku 2015. Do czerwca 2016 roku do założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka Fundacji Lux Veritatis trafiło niemal 1,4 mln zł z budżetu państwa.

Watchdog Polska, organizacja walcząca o pełną jawność życia publicznego w Polsce, domaga się jednak pełnej dokumentacji. Tej środowisko ojca dyrektora nadal nie udostępniło.

Zwolennicy Rydzyka murem za ojcem dyrektorem

Posypały się za to głosy mówiące o jawnych atakach na zakonnika. Przed kilkoma dniami dość nieoczekiwanie do akcji obronnej dołączył Zbigniew Ziobro. Zdaniem ministra sprawiedliwości w działaniach Watchdog "nie chodzi o sprawiedliwość i prawo, lecz o nękanie i inwigilacje".

Wyrażając wsparcie dla całej Rodziny Radia Maryja, Prokurator Generalny dodał, że metody walki z ojcem Rydzykiem zostały "wzięte z reżimu Łukaszenki". O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Andrzej Duda popełnił błąd

Andrzej Duda chciał złożyć życzenia maturzystom. Nie obyło się bez wpadki

CZYTAJ DALEJ

W oficjalnym serwisie rozgłośni niemal co dzień pojawiają się doniesienia, według których działania oskarżyciela należy uznać za ataki na katolicyzm, a za Watchdog Polska stoją "zachodnie interesy". O krok dalej poszedł sam redemptorysta, porównując się nawet do księdza Popiełuszki.

"Jakim prawem chcecie skrzywdzić setki tysięcy Polaków?"

Tym razem na łamach wchodzącego w skład toruńskiego imperium "Naszego Dziennika" Zespół Wspierania Radia Maryja zażądał do Watchdog "ujawnienia powiązań ze spokrewnionymi organizacjami globalistycznymi".

Po wymienieniu zasług założonych przez Rydzyka organizacji zwrócono uwagę, że Polska jest obecnie "przedmiotem ataków, co jest zarazem atakiem na Kościół katolicki i tym samym na Radio Maryja oraz Telewizję Trwam".

Podkreślono, że współcześni możni tego świata "budują bezbożny globalny świat", a w Europie realizowany jest "plan likwidacji chrześcijaństwa". Dodano, że proces laicyzacji naszego kontynentu nie byłby kompletny bez "dechrystianizacji polski".

Kolejno zauważono, że wspominana dechrystianizacja nie dokona się tak długo, jak długo istnieje Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Po raz kolejny sugerując, że oskarżyciel w sprawie przeciw Fundacji Lux Veritatis służy interesom Zachodu, zachęcono członków Rodziny Radia Maryja do wysyłania pytań Watchdog Polska.

Zasugerowano zapytanie Sieci Obywatelskiej o prawo do "skrzywdzenia setki tysięcy Polaków" poprzez likwidację utrzymywanej z dobrowolnych datków TV Trwam, a także o służenie "zagranicznym, neomarksistowskim sponsorom".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV | Nasz Dziennik

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >