wtv.pl > Polska > Podejrzani o zabójstwo w ogródku działkowym w Pleszewie usłyszeli zarzuty. Dwóm z nich grozi dożywocie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:58

Podejrzani o zabójstwo w ogródku działkowym w Pleszewie usłyszeli zarzuty. Dwóm z nich grozi dożywocie

W Pleszewie
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Kobieta i dwaj mężczyźni, podejrzewani o zabicie 43-letniego mężczyzny w jednym z ogródków działkowych w Pleszewie, usłyszeli zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Wszystko wskazuje na to, że zabójstwo było odwetem.

Zabójstwo na działce

Do zdarzenia doszło 1 sierpnia w jednym z ogródków działkowych w Pleszewie, w województwie wielkopolskim. Jak ustalili śledczy, do przebywającego tam 43-latka przyjechał 17-latek w towarzystwie dwóch znajomych - 20-letniego mężczyzny i 26-letniej kobiety.

Po godz. 21 policja otrzymała zgłoszenie o zabójstwie, do którego doszło we wspomnianym miejscu. Po zbadaniu ciała okazało się, że 43-latka zamordowano ze szczególnym okrucieństwem.

Obrażenia wskazywały, że zanim doszło do zabójstwa, mężczyznę bito nogami i rękoma oraz przy użyciu kamienia. Śmierć nastąpiła w wyniku zadania mu kilkudziesięciu ran kłutych ostrym narzędziem.

Wkrótce zatrzymano podejrzanych o dokonanie morderstwa. Sprawcami miały być osoby, które tego dnia zjawiły się w ogródku działkowym mężczyzny.

Postawiono zarzuty

Śledczy podejrzewają, że morderstwo było odwetem za pobicie przez 43-latka swojej konkubiny - matki 17-letniego mężczyzny, do którego doszło również w niedzielę, nieco wcześniej. Kobieta trafiła do szpitala.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani w sprawie postanowili wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę - przekazał w rozmowie z Onetem Maciej Meler z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wszyscy troje podejrzani usłyszeli już zarzuty dotyczące morderstwa ze szczególnym okrucieństwem, dokonanego wspólnie i w porozumieniu.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Potwierdzili jednak, że byli na miejscu zdarzenia.

26-latce i 20-latkowi grozi kara dożywocia. 17-latek, mimo swojej niepełnoletniości, będzie sądzony jako osoba dorosła. W więzieniu spędzić może 25 lat.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: onet.pl, wtv.pl Zdjęcie: Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Tagi: Pleszew
Powiązane