wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Przemysław Czarnek o powrocie do szkół. Jest wstępny termin

8 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w rozmowie na antenie Polskiego Radia podał orientacyjny termin powrotu części uczniów do szkół. Po ustąpieniu trzeciej fali epidemii można się także spodziewać wznowienia nauczania stacjonarnego

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w czwartkowej rozmowie na antenie Polskiego Radia wypowiedział się na temat możliwego terminu wznowienia nauczania stacjonarnego w szkołach i na uczelniach.

Czarnek wyraził przekonanie, że w przedszkolach i szkołach powrót do nauki stacjonarnej nastąpi jeszcze w trakcie bieżącego roku szkolnego. Minister zwrócił przy tym uwagę na kluczową rolę szczepień nauczycieli w przyspieszeniu tego procesu. Dotychczas zaszczepiono ponad 500 tys. nauczycieli.

Przemysław Czarnek o powrocie do szkół

- To zaszczepienie nauczycieli powoduje, że prawdopodobnie jeszcze w kwietniu uruchomimy nauczanie stacjonarne, być może całej podstawówki - mówił przywoływany przez Wirtualną Polskę minister na antenie Polskiego Radia.

Minister stwierdził ponadto, że ustąpienie trzeciej fali epidemii koronawirusa pozwoli także na częściowe otwarcie uczelni wyższych, co pozwoliłoby rektorom przywrócić część zajęć i przeprowadzić sesję letnią w trybie stacjonarnym

Powrót do nauczania stacjonarnego następować będzie jednak od najmłodszych roczników i w pierwszej kolejności dotyczyć będzie przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych, w przypadku których może dojść do tego jeszcze w kwietniu.

- Przedszkola oczywiście wróciłyby do funkcjonowania w trybie zwykłym, zaś klasy I-III szkół podstawowych co najmniej w trybie hybrydowym - przywołuje ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka portal Wirtualna Polska.

W rozmowie na antenie Polskiego Radio minister Czarnek skomentował także głośne słowa wiceministra w jego resorcie Tomasza Rzymkowskiego, który stwierdził, że "nie ma takiego pojęcia jak prawa zwierząt, ponieważ zwierzęta nie mają zdolności do czynności prawnych".

Jak podaje Wirtualna Polska, Przemysław Czarnek zgodził się z Rzymkowskim, powtarzając jego argumentację, zgodnie z którą zwierzę nie jest podmiotem prawa. Minister odniósł się także do pogłosek o planach likwidacji Polskiej Akademii Nauk (PAN).

O planach alarmował prezes PAN prof. Jerzy Duszyński. Minister Czarnek wyśmiał te doniesienia, twierdząc, że żaden takim pomysł nie jest w ministerstwie rozważany, Polska Akademia Nauk ma za to zostać zreformowana.

Źródło: Wirtualna Polska / wiadomosci.wp.pl, polskieradio24.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >