wtv.pl
Andrzej Duda

Piotr Molecki/East News

Prezydent z żoną złożyli życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki oraz Dnia Położnej

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Andrzej Duda nie zapomniał o Międzynarodowym Dniu Pielęgniarki oraz Dniu Położnej. Wraz z Agatą Dudą przygotowali specjalny list dla ważnej grupy zawodowej. Co ciekawe, to nie para prezydencka odczytywała dokument. Obowiązek ten przejęła szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Andrzej Duda
zorganizował wirtualne spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki oraz Dnia Położnej. Kryzys sanitarno-epidemiczny uniemożliwił przeprowadzenie przedsięwzięcia w trybie stacjonarnym.

"Chcemy dzisiaj z całego serca podziękować szczególnie za służbę pełnioną [...], kiedy przyszło się mierzyć z nieznanymi wcześniej wyzwaniami związanymi z pandemią koronawirusa" - deklarowała w imieniu Andrzeja Dudy i Agaty Dudy ministra Grażyna Ignaczak-Bandych.

Andrzej Duda wraz z Agatą Dudą ze specjalnym listem do pielęgniarek i położnych

Para prezydencka podkreśliła niesamowitą wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie, jakie wyróżnia grupę zawodową. Podkreślono ogromną wagę empatii i "zwykłej, ludzkiej dobroci", jaka musi cechować pielęgniarki i położne. Nie zapomniano o ich pierwszoplanowej roli nie tylko w walce z pandemią, ale również w zmaganiach ze wszystkimi chorobami.

"Położne towarzyszą pacjentkom w najważniejszych, przełomowych chwilach życia" - wskazuje Duda. "wspierając je w okresie ciąży, porodu i połogu oraz opiekując się matkami i ich nowo narodzonymi dziećmi" - dodaje

Jerzy Polaczek

Poseł Jerzy Polaczek przeszedł nagłą operację w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu

CZYTAJ DALEJ

Zwrócono uwagę na zagrożenie, na jakie godzą się pielęgniarki pracujące na oddziałach covidowych. "Pań postawa budzi nasz głęboki szacunek i w pełni zasługuje na wdzięczność milionów rodaków" - odczytywała szefowa Kancelarii Prezydenta.

"Życzymy wszystkim Paniom zdrowia i wszelkiej pomyślności w dalszym pełnieniu tej wyjątkowej misji dla dobra innych ludzi, a także w życiu osobistym i rodzinnym" - zakończyła para prezydencka.

Przygotowany list był złożony z trzech, niedługich akapitów. Treść dokumentu udostępniono za pośrednictwem oficjalnej strony prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziś odbył się protest pielęgniarek w Warszawie. Czy Andrzej Duda zrealizuje ich postulaty?

Dzisiejszą manifestację zainicjował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Celem akcji było zwrócenie uwagi na trudną sytuację grupy zawodowej, która nie należała do najlepszych także przed pandemią. Od lat pielęgniarki i położne domagają się zwiększenia płac oraz podjęcia przez rząd działań, prowadzących do zwiększenia liczby pielęgniarek i położnych w systemie ochrony zdrowia.

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Niestety nie mamy jako grupa zawodowa powodów do świętowania. Od...

Opublikowany przez Joannę Wichą Środa, 12 maja 2021


Za pośrednictwem wtv.pl jeszcze w grudniu ubiegłego roku publikowaliśmy rozmowę z Joanną Wichą - pielęgniarką z 30-letnim stażem, przedstawiając ciężką sytuację zawodową grupy społecznej. Artykuł o tytule "Rząd nie powie, jak oszukał pielęgniarki. »Sytuacja niebezpieczna dla pracownika i pacjenta«, dramatyczna relacja z pracy w szpitalu" znajdziecie <<TUTAJ>>.

Jeszcze wcześniej przedstawiliśmy historię pielęgniarek, walczących z kryzysem epidemicznym na tak zwanej pierwszej linii frontu. Tekst "»Pielęgniarka jest mięsem armatnim. Jak umrze, to umrze«. Ujawniamy, co naprawdę dzieje się na oddziałach covidowych" znajdziecie <<TUTAJ>>.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >