wtv.pl
Morawiecki

Pawel Wodzynski/East News

Premier i minister zdrowia zdradzili, jak wyglądać ma jesień. Trzeba przygotować się na IV falę koronawirusa

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki i minister Adam Niedzielski przekazali ustalenia po spotkaniu specjalnym w sprawie sytuacji epidemicznej. Podjęto istotne decyzje. - Musimy się szykować na trudny czas - mówił Mateusz Morawiecki.

O godzinie 13 odbyło się spotkanie sztabu dyskutującego na temat sytuacji epidemiologicznej w kraju. W czasie dyskusji ekspertów z politykami skupiano się nie na okresie letnim.

Politycy nie martwią się o wakacje, a o to, co nastąpi po nich. Premier nie ukrywa, że jest zaniepokojony panującą beztroską.

Szpitale tymczasowe zostają

- Musimy zachować ogromną czujność - mówił premier Mateusz Morawiecki w czasie wtorkowej konferencji prasowej. Zapadła decyzja w sprawie placówek powołanych bezpośrednio do walki z pandemią koronawirusa.

- Utrzymujemy infrastrukturę dla najgorszych scenariuszy na październik i listopad. Są scenariusze, które pokazują kilkanaście tysięcy zachorowań - ostrzegał prezes Rady Ministrów.

wojciech andrusiewicz - wariant delta

Ważna decyzja dot. wariantu Delta. Kwarantanna też dla zaszczepionych?

CZYTAJ DALEJ

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że okres wakacyjny to czas, gdy większość Polek i Polaków nie myśli o koronawirusie. Stwierdził, że w lecie wiele osób bagatelizuje widmo jesiennego zagrożenia.

- Trzeba być przygotowanym na IV falę koronawirusa - przekazał premier na konferencji prasowej. Utrzymanie otwartych szpitali tymczasowych ma zagwarantować bezpieczeństwo w momencie, gdy liczba zakażeń ponownie zacznie wzrastać.

Premier i minister zdrowia podkreślają wagę szczepień

Adam Niedzielski wtórował premierowi. Także podkreślał, że Polska musi przygotować się na wszystkie scenariusze, nawet te najgorsze. - Analizując podstawowe informacje i wyniki prognoz [...] kreśli się obrazek najbliższej przyszłości - mówił minister zdrowia.

Na przełomie września, października i listopada możemy mieć do czynienia z ponownym - gwałtownym - wzrostem zakażeń. Szef resortu zdrowia nie ukrywał, że istotny może być tutaj procent wyszczepienia społeczeństwa oraz jego mobilności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

- Najlepszą formą przygotowania jest oczywiście szczepienie. Apelujemy do państwa […] żebyście wykonali swoją część pracy, czyli zgłosili się na szczepienie - mówił Adam Niedzielski.

Dane zebrane przez ekspertów potwierdzają, że szczepienia chronią przed śmiercią. Politycy w czasie konferencji prasowej odwoływali się do danych amerykańskich. - Od stycznia do bieżącego czasu: w Polsce mamy identyczny poziom zgonów, jak w USA. Parametr wynosi 98,8 proc. zmarłych to osoby niezaszczepione. Szczepienie chroni przede wszystkim przed zgonem i hospitalizacją, ale również przed zakażeniem - zapewniał minister Adam Niedzielski.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl

Źródło zdjęcia: Pawel Wodzynski/East News

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >