wtv.pl > Gwiazdy > Prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka ujawnia, jaka część spadku mu się należy. Ma szansę nawet na 1/3
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:48

Prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka ujawnia, jaka część spadku mu się należy. Ma szansę nawet na 1/3

Jasne stanowisko prawniczki na temat tego, ile należy się synowi Krzysztofa Krawczyka po jego śmierci
ARTUR KRASZEWSKI/East News

Spór na linii syna Krzysztofa Krawczyka i wdowa po zmarłym muzyku trafił przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Ewa Krawczyk spotka się ze swoim pasierbem, gdy ten będzie starał się o część spadku należną mu po śmierci ojca. Jest to o tyle ważne, iż sytuacja syna byłego Trubadura jest ciężka. Prawniczka reprezentująca Krzysztofa Krawczyka Juniora ujawniła, o jakiej części majątku mowa.

Od momentu śmierci artysty z pierwszych stron gazet nie schodzi historia syna Krzysztofa Krawczyka. Nic nie wskazuje, by szybko miała ona odejść w zapomnienie.

Wdowa po muzyku spotka się z synem Krzysztofa Krawczyka w sądzie. Chodzi o pieniądze ze spadku, o które postanowił walczyć 47-letni mężczyzna.

Ewa Krawczyk i syn Krzysztofa Krawczyka będą walczyć o spadek?

Nie milkną kontrowersje związane z tym, jak potraktowany został syn Krzysztofa Krawczyka po jego śmierci. 47-latek, który z racji wypadku spowodowanego przez ojca zmaga się z niepełnosprawnością, w tym atakami padaczkowymi, nie może podjąć pracy.

Mimo to, kontakt z rodziną, w tym samym ojcem, był wyjątkowo ograniczony. Doszło nawet do zmiany testamentu, gdzie wykluczono jedyne biologiczne dziecko Krzysztofa Krawczyka z listy osób po nim dziedziczących.

Zaskakujący materiał „Uwaga! TVN” potwierdził tylko, że sytuacja życiowa syna Krzysztofa Krawczyka jest trudna (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Na jaw wyszło, że mieszka on u wuja, w mieszkaniu, gdzie często odbywają się libacje. Ma nie mieć możliwości swobodnego korzystania z łazienki, a po straceniu pracy w papugarni w Zgierzu utrzymuje się jedynie z renty inwalidzkiej.

Prawniczka reprezentująca syna Krzysztofa Krawczyka zabrała głos na temat tego, co dziać będzie się na sali sądowej. Ewa Krawczyk próbować miała wcześniej namówić swojego pasierba do rezygnacji z walki o pieniądze po ojcu, jednak 47-latek postanowił nie ulec.

Prawniczka Krzysztofa Igora Krawczyka o tym, o jakiej części majątku mowa

Monika Kucwaj-Zarzycka zdecydowała się na rozmowę z „Twoim Imperium”. Prawniczka szczerze opowiedziała o tym, o co będzie walczyć dla syna Krzysztofa Krawczyka, którego reprezentuje w sądzie.

Jemu, jako osobie trwale niezdolnej do pracy, będzie przysługiwał zachowek w wysokości jednej trzeciej wartości spadku po ojcu — wyznała prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka.

O wskazaniu konkretnej kwoty nie ma jednak na razie mowy. Związane jest to z faktem, iż nie jest wiadome, na ile wycenić można majątek zmarłego artysty.

Ważne ma być zastrzeżenie, iż na poczet majątku zaliczane są wszystkie elementy tworzące go w chwili śmierci. — Jeżeli były jakieś przesunięcia majątkowe do chwili śmierci pana Krawczyka, one też mają znaczenie — przekazała Monika Kucwaj-Zarzycka.

Podkreślono jednak, że również to, czy dokonano przesunięć, nie jest znane synowi Krzysztofa Krawczyka oraz jego reprezentantce. Monika Kucwaj-Zarzycka skomentowała także kwestie testamentu artysty.

Syn Krzysztofa Krawczyka wykluczony został z testamentu ojca

W swojej wypowiedzi dla „Twojego Imperium” prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka wskazuje na zapisy w polskim prawie. Regulować one mają kwestie nowego testamentu.

Monika Kucwaj-Zarzycka przypomina, iż w przypadku, gdy „spadkodawca sporządził nowy testament, nie zaznaczając w nim, że odwołuje wcześniejszy, wówczas ulegają odwołaniu tylko te postanowienia wcześniejszego, których nie można pogodzić z treścią nowego”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twoje Imperium / Pudelek / Uwaga! TVN