wtv.pl
Jasne stanowisko prawniczki na temat tego, ile należy się synowi Krzysztofa Krawczyka po jego śmierci

ARTUR KRASZEWSKI/East News

Prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka ujawnia, jaka część spadku mu się należy. Ma szansę nawet na 1/3

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Spór na linii syna Krzysztofa Krawczyka i wdowa po zmarłym muzyku trafił przed oblicze wymiaru sprawiedliwości. Ewa Krawczyk spotka się ze swoim pasierbem, gdy ten będzie starał się o część spadku należną mu po śmierci ojca. Jest to o tyle ważne, iż sytuacja syna byłego Trubadura jest ciężka. Prawniczka reprezentująca Krzysztofa Krawczyka Juniora ujawniła, o jakiej części majątku mowa.

Od momentu śmierci artysty z pierwszych stron gazet nie schodzi historia syna Krzysztofa Krawczyka. Nic nie wskazuje, by szybko miała ona odejść w zapomnienie.

Wdowa po muzyku spotka się z synem Krzysztofa Krawczyka w sądzie. Chodzi o pieniądze ze spadku, o które postanowił walczyć 47-letni mężczyzna.

Ewa Krawczyk i syn Krzysztofa Krawczyka będą walczyć o spadek?

Nie milkną kontrowersje związane z tym, jak potraktowany został syn Krzysztofa Krawczyka po jego śmierci. 47-latek, który z racji wypadku spowodowanego przez ojca zmaga się z niepełnosprawnością, w tym atakami padaczkowymi, nie może podjąć pracy.

Mimo to, kontakt z rodziną, w tym samym ojcem, był wyjątkowo ograniczony. Doszło nawet do zmiany testamentu, gdzie wykluczono jedyne biologiczne dziecko Krzysztofa Krawczyka z listy osób po nim dziedziczących.

Nie tylko Katowice są w szoku słysząc tłumaczenia zabójcy 11-letniego Sebastiana

11-letni Sebastian został zamordowany. Znane są już tłumaczenia jego zabójcy

CZYTAJ DALEJ

Zaskakujący materiał „Uwaga! TVN” potwierdził tylko, że sytuacja życiowa syna Krzysztofa Krawczyka jest trudna (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Na jaw wyszło, że mieszka on u wuja, w mieszkaniu, gdzie często odbywają się libacje. Ma nie mieć możliwości swobodnego korzystania z łazienki, a po straceniu pracy w papugarni w Zgierzu utrzymuje się jedynie z renty inwalidzkiej.

Prawniczka reprezentująca syna Krzysztofa Krawczyka zabrała głos na temat tego, co dziać będzie się na sali sądowej. Ewa Krawczyk próbować miała wcześniej namówić swojego pasierba do rezygnacji z walki o pieniądze po ojcu, jednak 47-latek postanowił nie ulec.

Prawniczka Krzysztofa Igora Krawczyka o tym, o jakiej części majątku mowa

Monika Kucwaj-Zarzycka zdecydowała się na rozmowę z „Twoim Imperium”. Prawniczka szczerze opowiedziała o tym, o co będzie walczyć dla syna Krzysztofa Krawczyka, którego reprezentuje w sądzie.

Jemu, jako osobie trwale niezdolnej do pracy, będzie przysługiwał zachowek w wysokości jednej trzeciej wartości spadku po ojcu — wyznała prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka.

O wskazaniu konkretnej kwoty nie ma jednak na razie mowy. Związane jest to z faktem, iż nie jest wiadome, na ile wycenić można majątek zmarłego artysty.

Ważne ma być zastrzeżenie, iż na poczet majątku zaliczane są wszystkie elementy tworzące go w chwili śmierci. — Jeżeli były jakieś przesunięcia majątkowe do chwili śmierci pana Krawczyka, one też mają znaczenie — przekazała Monika Kucwaj-Zarzycka.

Podkreślono jednak, że również to, czy dokonano przesunięć, nie jest znane synowi Krzysztofa Krawczyka oraz jego reprezentantce. Monika Kucwaj-Zarzycka skomentowała także kwestie testamentu artysty.

Syn Krzysztofa Krawczyka wykluczony został z testamentu ojca

W swojej wypowiedzi dla „Twojego Imperium” prawniczka syna Krzysztofa Krawczyka wskazuje na zapisy w polskim prawie. Regulować one mają kwestie nowego testamentu.

Monika Kucwaj-Zarzycka przypomina, iż w przypadku, gdy „spadkodawca sporządził nowy testament, nie zaznaczając w nim, że odwołuje wcześniejszy, wówczas ulegają odwołaniu tylko te postanowienia wcześniejszego, których nie można pogodzić z treścią nowego”.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Twoje Imperium / Pudelek / Uwaga! TVN

Agata JaroszewskaAutor

Etnograf, zafascynowana historią m&oacute;wioną oraz kulturą ludową.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Artur Barciś odszedł z Kościoła. "Już dawno się pożegnałem"

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >