wtv.pl > Pogoda > Burze niemal w całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenia
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:54

Burze niemal w całym kraju. IMGW wydało ostrzeżenia

pogoda 040721
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Niedziela przyniesie opady deszczu niemal w całym kraju. Synoptycy przestrzegają też przed burzami i gradem. Padać nie będzie jedynie na Dolnym Śląsku i w Lubuskiem.

4 lipca obfitował będzie w przelotne opady deszczu, które pojawią się dziś w przeważającej części Polski. Opady nie są spodziewane wyłącznie na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Ślasku.

Według informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej średnia suma opadów osiągnie dziś 30 mm. Nieco więcej deszczu spadnie na Mazurach i Mazowszu – do 40 mm.

Lokalnie opady wynieść mogą nawet 50 mm – podaje IMGW. Temperatura maksymalna na wschodzie kraju nie przekroczy 21 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na zachodzie – do 28 stopni.

Pogoda 04.07.21. Ostrzeżenia IMGW

W niedzielę pogodnie będzie jedynie w zachodnich oraz południowo zachodnich częściach kraju. Na pozostałych obszarach 4. dzień lipca przyniesie duże zachmurzenie, które będzie wzrastać wraz z rozwojem dnia.

Synoptycy IMGW ostrzegają przed potencjalnie groźnymi burzami, a miejscami również przed opadami gradu.

Dla centralnej, wschodniej i północnej Polski wystosowano ostrzeżenia przed intensywnym deszczem z burzami. Alerty obowiązują w woj. zachodniopomorskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Instytut poinformował, że w Polsce przeważać będą dziś obojętne i niekorzystne warunki biometeo. Odczucie parności zwiększać będzie deszczowa aura oraz duża wilgotność powietrza.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, IMGW Zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane