wtv.pl

Pixabay.com/Lukas Bieri

Znany youtuber oskarżony o uderzenie pieścią 66-latka, który wyprosił go ze sklepu po awanturze. Mężczyzna zmarł

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

66-letni mężczyzna został uderzony przez dwudziestolatka przed jednym ze sklepów w Szczecinie. Jakiś czas później mężczyzna zmarł. Media donoszą, że oprawcą mógł być znany youtuber.

Młody youtuber zaprzecza, że ma związek z pobiciem.

Youtuber sprawcą pobicia?

Do incydentu doszło 2 stycznia ubiegłego roku przy ul. Pokoju w Szczecinie. Do sklepu "Społem" wszedł młody mężczyzna, który próbował nagrać telefonem filmik, zamierzając umieścić go później w Internecie.

Ekspedientki pracujące w sklepie nie wyraziły na to zgody, ale ten nie przejmował się ich dezaprobatą. Do lokalu wszedł wówczas 66-letni Edward, który pomógł pracownicom wyprowadzić awanturującego się mężczyznę ze sklepu.

Po wyjściu, młody człowiek uderzał pięściami w witrynę sklepową, a następnie wsiadł do swojego samochodu. Po wyjściu ze sklepu pana Edwarda, kierował w jego stronę obraźliwe gesty.

66-latek postanowił podejść do auta i zwrócić mu uwagę. Wtedy mężczyzna wysiadł i uderzył go w twarz. Pan Edward osunął się na ziemię i stracił przytomność.

Śmierć po 4 miesiącach

Przez kilka dni po zdarzeniu 66-latek miał uskarżać się na bóle głowy. Odwiedził również kilkukrotnie swojego lekarza. 9 maja 2020 r. mężczyzna nieoczekiwanie zmarł. Jego najbliżsi byli zszokowani.

- Jego śmierć była zaskoczeniem dla rodziny - przyznał jej pełnomocnik mec. Krzysztof Tumielewicz cytowany przez portal Naszemiasto.pl - Stan zdrowia i dotychczasowy sposób życia w żaden sposób nie wskazywały na to by w jego organizmie działo się coś złego - dodał.

Przyczyną zgonu miał być krwotok wewnętrzny. Zdaniem najbliższych zmarłego, wpływ na jego śmierć mogło mieć zdarzenie ze stycznia. Sprawa trafiła do prokuratury, która z powodu braku dowodów wkrótce ją umorzyła. Rodzina postanowiła złożyć prywatny akt oskarżenia.

- Znałem tego starszego człowieka - powiedział prawnik - I wiem, że po tym zdarzeniu jego stan zdrowia radykalnie się pogorszył, po czym zmarł. Zdaniem mecenasa Tumielewicza, mężczyzna, który uderzył 66-latka jest osobą "znaną i medialną". Wg Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, chodzi o osobę związaną z kanałem na YouTube "Lord Kruszwil".

Kim jest "znany youtuber"?

W mediach pojawiły się informacje, że napastnik miał 20 lat, co pasowałoby do popularnego youtubera. Sam zainteresowany zaprzecza jednak doniesieniom. W jednym z nagrań dostępnych w Internecie zdradza, kto mógł być sprawcą pobicia.

- Ja już o tej sytuacji, może nie tak szczegółowo, wiedziałem półtora roku temu, ponieważ pewna osoba (...) widziała tą sytuację na żywo (...) widziała, jak Kamerzysta pobił po prostu jakiegoś starszego gościa. Ja to generalnie zbagatelizowałem, bo to brzmiało jak jakaś wymyślona historia i, że to na pewno nie był Kamerzysta. Ale skoro teraz ja jestem oskarżany to moim zdaniem ewidentnie chodzi tu o Kamerzystę - tłumaczył Kruszwil.

Kamerzysta przebywa obecnie w areszcie. Jest to skutkiem oskarżenia go w kwietniu o znęcanie się psychiczne nad osobą niepełnosprawną umysłowo. W zamieszczonym w serwisie YouTube nagraniu cała Polska zobaczyć mogła jak znany youtuber nakłania niezdającego sobie sprawy ze swoich czynów młodego mężczyznę do jedzenia kocich odchodów, czy biegania po supermarkecie w samej bieliźnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: facebook.com, boop.pl, szczecin.naszemiasto.pl, antyweb.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Grzegorz Hyży komentuje wpis Mai Hyży. "Jestem wstrząśnięty i zasmucony treścią tego kłamliwego i oszczerczego wpisu"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Powód śmierci serialowego porucznika Borewicza doprowadza do łez. Nie każdy wiedział, co się stało
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Sylwia Grzeszczak opowiedziała o ciężkiej sytuacji z dzieciństwa
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Sylwia Wysocka, gwiazda polskich seriali, trafiła do szpitala. Została dotkliwie pobita
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Anita Werner podzieliła się trudnymi wspomnieniami związanymi z chorobą mamy
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje rysownik Tomasz Wiater. Współpracował z Tygodnikiem NIE
Czytaj więcej >
Paweł Sekmistrz

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]