wtv.pl
Youtuber pobił 66-latka?

Pixabay.com/Lukas Bieri

Znany youtuber oskarżony o uderzenie pieścią 66-latka, który wyprosił go ze sklepu po awanturze. Mężczyzna zmarł

8 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

66-letni mężczyzna został uderzony przez dwudziestolatka przed jednym ze sklepów w Szczecinie. Jakiś czas później mężczyzna zmarł. Media donoszą, że oprawcą mógł być znany youtuber.

Młody youtuber zaprzecza, że ma związek z pobiciem.

Youtuber sprawcą pobicia?

Do incydentu doszło 2 stycznia ubiegłego roku przy ul. Pokoju w Szczecinie. Do sklepu "Społem" wszedł młody mężczyzna, który próbował nagrać telefonem filmik, zamierzając umieścić go później w Internecie.

Ekspedientki pracujące w sklepie nie wyraziły na to zgody, ale ten nie przejmował się ich dezaprobatą. Do lokalu wszedł wówczas 66-letni Edward, który pomógł pracownicom wyprowadzić awanturującego się mężczyznę ze sklepu.

Kamerzysta

Presja się opłaciła. Patoyoutuberzy, którzy wykorzystali chłopaka z niepełnosprawnością, zostali właśnie zatrzymani

CZYTAJ DALEJ

Po wyjściu, młody człowiek uderzał pięściami w witrynę sklepową, a następnie wsiadł do swojego samochodu. Po wyjściu ze sklepu pana Edwarda, kierował w jego stronę obraźliwe gesty.

66-latek postanowił podejść do auta i zwrócić mu uwagę. Wtedy mężczyzna wysiadł i uderzył go w twarz. Pan Edward osunął się na ziemię i stracił przytomność.

Śmierć po 4 miesiącach

Przez kilka dni po zdarzeniu 66-latek miał uskarżać się na bóle głowy. Odwiedził również kilkukrotnie swojego lekarza. 9 maja 2020 r. mężczyzna nieoczekiwanie zmarł. Jego najbliżsi byli zszokowani.

- Jego śmierć była zaskoczeniem dla rodziny - przyznał jej pełnomocnik mec. Krzysztof Tumielewicz cytowany przez portal Naszemiasto.pl - Stan zdrowia i dotychczasowy sposób życia w żaden sposób nie wskazywały na to by w jego organizmie działo się coś złego - dodał.

Przyczyną zgonu miał być krwotok wewnętrzny. Zdaniem najbliższych zmarłego, wpływ na jego śmierć mogło mieć zdarzenie ze stycznia. Sprawa trafiła do prokuratury, która z powodu braku dowodów wkrótce ją umorzyła. Rodzina postanowiła złożyć prywatny akt oskarżenia.

- Znałem tego starszego człowieka - powiedział prawnik - I wiem, że po tym zdarzeniu jego stan zdrowia radykalnie się pogorszył, po czym zmarł.

Zdaniem mecenasa Tumielewicza, mężczyzna, który uderzył 66-latka jest osobą "znaną i medialną". Wg Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, chodzi o osobę związaną z kanałem na YouTube "Lord Kruszwil".

Kim jest "znany youtuber"?

W mediach pojawiły się informacje, że napastnik miał 20 lat, co pasowałoby do popularnego youtubera. Sam zainteresowany zaprzecza jednak doniesieniom. W jednym z nagrań dostępnych w Internecie zdradza, kto mógł być sprawcą pobicia.

- Ja już o tej sytuacji, może nie tak szczegółowo, wiedziałem półtora roku temu, ponieważ pewna osoba (...) widziała tą sytuację na żywo (...) widziała, jak Kamerzysta pobił po prostu jakiegoś starszego gościa. Ja to generalnie zbagatelizowałem, bo to brzmiało jak jakaś wymyślona historia i, że to na pewno nie był Kamerzysta. Ale skoro teraz ja jestem oskarżany to moim zdaniem ewidentnie chodzi tu o Kamerzystę - tłumaczył Kruszwil.

Kamerzysta przebywa obecnie w areszcie. Jest to skutkiem oskarżenia go w kwietniu o znęcanie się psychiczne nad osobą niepełnosprawną umysłowo. W zamieszczonym w serwisie YouTube nagraniu cała Polska zobaczyć mogła jak znany youtuber nakłania niezdającego sobie sprawy ze swoich czynów młodego mężczyznę do jedzenia kocich odchodów, czy biegania po supermarkecie w samej bieliźnie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: facebook.com, boop.pl, szczecin.naszemiasto.pl, antyweb.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Pawel Wodzynski/East News

Gwiazdy

Andrzej Duda wykonał piękny gest na pogrzebie Wiesława Gołasa. Tego nikt się nie spodziewał

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Gwiazdy

Zmarła Krystyna Kołodziejczyk. Aktorka zmagała się z ciężką chorobą

Czytaj więcej >
Klara Williams

Gwiazdy

Klara Williams wystąpi w "Twoja twarz brzmi znajomo". To siostrzenica Mateusza Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wiesław Gołas

Gwiazdy

Nieoczekiwana śmierć Wiesława Gołasa. Znajomi aktora twierdzą, że zaczynał nabierać sił

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Nie żyje Bart Sosnowski. Muzyk miał 38 lat

Czytaj więcej >
TRICOLORS/EAST NEWS

Gwiazdy

Zmarł Wiesław Gołas, ceniony aktor znany z wielu wybitnych ról. Rodzina ujawnia smutne szczegóły

Czytaj więcej >