wtv.pl > Polska > Sławków. Ogromny pożar, na miejscu pracuje ponad 100 strażaków
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 09:20

Sławków. Ogromny pożar, na miejscu pracuje ponad 100 strażaków

Sławków
Zdjęcie ilustracyjne: Jakub Kaminski/East News

Sławków. Gmina na terenie województwa śląskiego mierzy się z dużym pożarem. Na miejsce natychmiastowo ruszyli pracownicy straży pożarnej. Przeprowadzona została ewakuacja, na miejscu pracuje ponad 100 strażaków.

Informacje o sprawie przekazali dziennikarze Polskiej Agencji Prasowej, a także przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławkowie. Pierwsze komunikaty opublikowano w okolicach godziny 16:30.

Sławków jest miastem położonym na terenie województwa śląskiego, które według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczy blisko 7092 mieszkańców i mieszkanek.

Sławków. Walka z dużym pożarem. Chodzi o składowisko trocin

"UWAGA UWAGA PILNE !! W tym momencie mamy duży pożar na walcowni. Może występować znaczne zadymienie okolicy" - czytamy w ostrzeżeniu członków straży pożarnej ze Sławkowa. W akcji udział wzięli także pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, pożar objął głównie składowisko niezwykle łatwopalnych trocin o wymiarach 50 na 50 metrów i wysokości 13 metrów.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową informacji o pracach służb udzielił przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, kapitan Krystian Biesadecki. - Na miejscu działa obecnie 25 zastępów straży [...] dalsze zastępy dojeżdżają na miejsce - komentował.

Wskazano, że sytuacja jest na tyle poważna, iż wymagane są działania długofalowe. Dziś przedsięwzięcie może nie zostać sfinalizowane. - Nasze działania polegają na gaszeniu pożaru oraz obronie hali i innych sąsiednich budynków - dodawał.

Z przedstawionych wiadomości wynika, że nikomu nie stała się krzywda. Nie odnotowano ani rannych, ani ofiar śmiertelnych pożaru.

UWAGA UWAGA PILNE !! W tym momencie mamy duży pożar na walcowni. Może występować znaczne zadymienie okolicy.

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna w Sławkowie Środa, 12 maja 2021

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [PAP]

Powiązane