wtv.pl > Polska > Pogrzeb zamordowanej 18-letniej Magdy. Na uroczystości padły wzruszające słowa
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:50

Pogrzeb zamordowanej 18-letniej Magdy. Na uroczystości padły wzruszające słowa

Pogrzeb 18-letniej Magdy
East News/Agencja SE/Domin

W Gostyniu odbył się pogrzeb 18-letniej Magdy, która została zamordowana pod koniec maja w lesie między Świńcem a Sulikowem. Na uroczystości nie brakowało podniosłych przemówień.

18-letnia Magda miała mieć przed sobą plany dotyczące przyszłego zawodu.

Pogrzeb 18-letniej Magdy ze Świńca

W parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gostyniu w sobotę odbyła się uroczystość pogrzebowa 18-letniej Magdy ze Świńca. Mszę poprowadził znajomy kapłan zmarłej, ks. Juliusz Szyszko.

W swoim wystąpieniu wspominał jedną z ostatnich rozmów z nastolatką. W okresie wielkanocnym dziewczyna przekonywała duchownego, że już wkrótce, po zakończeniu pandemii się zobaczą. Kapłan nie spodziewał się, że ich spotkanie przebiegnie jednak w taki sposób.

Na uroczystości obecna była również dyrektor liceum w Gryficach, do którego uczęszczała 18-letnia Magda, Jolanta Folwarska.

W swojej niezwykle wzruszającej przemowie opisywała plany, jakie roztaczała przed sobą przedwcześnie zmarła nastolatka. Chciała zostać pedagogiem lub psychologiem.

Przedwczesne rozstanie

- Oto dobry Bóg, nie wiedzieć dlaczego, na jej drodze postawił mordercę - mówiła dyrektor liceum - Ani serce, ani rozum nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak się stało - dodała.

Ks. Juliusz Szyszko przekonywał zgromadzonych, że niezwykle ważna jest dla nich wiara w życie po śmierci. Jak mówił, jeśli 18-letnią Magdę miałoby nic po niej nie czekać, nasza ziemska egzystencja pozbawiona byłaby sensu.

Śmierć Magdy ze Świńca

Ciało dziewczyny zostało odnalezione 29 maja po tym, jak 3 dni wcześniej jej ojciec zgłosił zaginięcie. 24 maja nastolatka wyszła z domu na przejażdżkę skuterem i już nigdy do niego nie wróciła.

18-latka została zamordowana w lesie.

Podejrzanym w tej sprawie jest 28-letni Dawid J., który już wcześniej jako 14-latek dokonał gwałtu i zabójstwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po awarii skutera, mężczyzna zaproponował Magdzie podwiezienie do domu.

Zamiast tego wywiózł ją do lasu, udusił i porzucił ciało. 29 maja został zatrzymany; postawiono mu zarzut morderstwa. W tej chwili osadzony jest w areszcie. Grozi mu nawet dożywocie

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: interia.pl

Tagi: Polska
Powiązane