wtv.pl
Nie żyje znany lekarz

Flickr.com/Alesa Dam

Rodzinna tragedia w Zajeziercach. Nie żyje znany profesor oraz jego żona

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Wiadomo już kto zmarł w wyniku tragedii, do jakiej doszło wczoraj w okolicach Białegostoku. To znany lekarz prof. Tadeusz Łapiński oraz jego małżonka. Mężczyzna miał zawiadomić pogotowie po tym, jak wyciągnął z wody topiącą się w przydomowym basenie kobietę. Sam zmarł jeszcze przed przybyciem karetki.

Zmarły lekarz pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Tragedia pod Białymstokiem

Zaledwie kilka godzin temu w mediach pojawiła się informacja o tragedii, do jakiej doszło w miejscowości Zajezierce nieopodal Białegostoku. Wg nieoficjalnych informacji, jakie przekazała TVP Info, pogotowie miało wczoraj ok. godz. 20 otrzymać telefon od 63-letniego mężczyzny.

Z informacji przekazanych przez portal wynika, że na jego posesji miało dojść do utonięcia w przydomowym basenie towarzyszącej mu 53-letniej kobiety. Po wyciągnęciu jej z wody, mężczyzna podjął reanimację. Zawiadomił również służby ratunkowe.

Tragedia pod Białymstokiem

Zadzwonił na pogotowie, że reanimuje kobietę. Kiedy karetka przyjechała na miejsce, oboje nie żyli

CZYTAJ DALEJ

Pogotowie niezwłocznie przybyło na miejsce. Widok, jaki ukazał się oczom ratowników, był szokujący. Zarówno mężczyzna jak i kobieta już nie żyli. Po stwierdzeniu zgonów zawiadomiono policję oraz prokuraturę.

Okazuje się, że 63-letni mężczyzna to znany i ceniony lekarz prof. Tadeusz Łapiński. Towarzysząca mu kobieta była jego małżonką. Specjalista pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Śmierć cenionego lekarza

- Pan Profesor Tadeusz Łapiński był niezwykle cenionym specjalistą i jest to olbrzymia strata dla naszego szpitala i całego środowiska akademickiego - przekazała cytowana przez "Kurier Poranny" rzeczniczka USK w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk. - Stał na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, cechowała go empatia, był mocno zaangażowany w leczenie pacjentów, zawsze był blisko nich, podobnie jak jego żona, która także pracowała na oddziale covidowym - dodała.

O śmierci cenionego lekarza powiadomił również rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. Adam Krętkowski. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie UMB.

Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br.zmarł tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński,pracownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarz, wieloletni nauczyciel akademicki - napisał - W Zmarłym żegnamy wspaniałego człowieka, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę młodzieży.

Polskie Radio Białystok przekazało nieoficjalne informacje, że śmierć małżeństwa nastąpić mogła w wyniku porażenia prądem.

Oficjalne okoliczności zgonu prof. Łapińskiego i jego żony wciąż są jednak nieznane. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Wątpliwości rozwieje z pewnością sekcja zwłok.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: poranny.pl, wp.pl, umb.edu.pl

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Bp Edward Janiak

Polska

Biskup Edward Janiak nie żyje. Zmarły kapłan odszedł w wieku 69 lat

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Alina Zienowicz - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Impas w rozmowach medyków z Ministerstwem Zdrowia. Protest będzie trwał?

Czytaj więcej >
Pixabay/stevepb

Polska

W piątek ruszają zapisy na trzecią dawkę szczepionki dla osób powyżej 50. roku życia i medyków

Czytaj więcej >
Nie żyje Józef Zbigniew Polak

Polska

Nie żyje powstaniec Józef Zbigniew Polak. Ceniony architekt miał 98 lat

Czytaj więcej >
Flickr/alex.ch, https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Polska

Polska nie zamierza zapłacić kary za Kopalnię Turów. Unia Europejska potrąci ją z dotacji

Czytaj więcej >
Pixabay/sarconi, Pxfuel CC0

Polska

Kopalnia Turów. Narasta niepokój wśród mieszkańców Bogatyni. „Czechów nie obsługujemy"

Czytaj więcej >