wtv.pl
Nie żyje znany lekarz

Flickr.com/Alesa Dam

Rodzinna tragedia w Zajeziercach. Nie żyje znany profesor oraz jego żona

3 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Wiadomo już kto zmarł w wyniku tragedii, do jakiej doszło wczoraj w okolicach Białegostoku. To znany lekarz prof. Tadeusz Łapiński oraz jego małżonka. Mężczyzna miał zawiadomić pogotowie po tym, jak wyciągnął z wody topiącą się w przydomowym basenie kobietę. Sam zmarł jeszcze przed przybyciem karetki.

Zmarły lekarz pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Tragedia pod Białymstokiem

Zaledwie kilka godzin temu w mediach pojawiła się informacja o tragedii, do jakiej doszło w miejscowości Zajezierce nieopodal Białegostoku. Wg nieoficjalnych informacji, jakie przekazała TVP Info, pogotowie miało wczoraj ok. godz. 20 otrzymać telefon od 63-letniego mężczyzny.

Z informacji przekazanych przez portal wynika, że na jego posesji miało dojść do utonięcia w przydomowym basenie towarzyszącej mu 53-letniej kobiety. Po wyciągnęciu jej z wody, mężczyzna podjął reanimację. Zawiadomił również służby ratunkowe.

Tragedia pod Białymstokiem

Zadzwonił na pogotowie, że reanimuje kobietę. Kiedy karetka przyjechała na miejsce, oboje nie żyli

CZYTAJ DALEJ

Pogotowie niezwłocznie przybyło na miejsce. Widok, jaki ukazał się oczom ratowników, był szokujący. Zarówno mężczyzna jak i kobieta już nie żyli. Po stwierdzeniu zgonów zawiadomiono policję oraz prokuraturę.

Okazuje się, że 63-letni mężczyzna to znany i ceniony lekarz prof. Tadeusz Łapiński. Towarzysząca mu kobieta była jego małżonką. Specjalista pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Śmierć cenionego lekarza

- Pan Profesor Tadeusz Łapiński był niezwykle cenionym specjalistą i jest to olbrzymia strata dla naszego szpitala i całego środowiska akademickiego - przekazała cytowana przez "Kurier Poranny" rzeczniczka USK w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk. - Stał na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, cechowała go empatia, był mocno zaangażowany w leczenie pacjentów, zawsze był blisko nich, podobnie jak jego żona, która także pracowała na oddziale covidowym - dodała.

O śmierci cenionego lekarza powiadomił również rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. Adam Krętkowski. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie UMB.

Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br.zmarł tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński,pracownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarz, wieloletni nauczyciel akademicki - napisał - W Zmarłym żegnamy wspaniałego człowieka, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę młodzieży.

Polskie Radio Białystok przekazało nieoficjalne informacje, że śmierć małżeństwa nastąpić mogła w wyniku porażenia prądem.

Oficjalne okoliczności zgonu prof. Łapińskiego i jego żony wciąż są jednak nieznane. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Wątpliwości rozwieje z pewnością sekcja zwłok.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres redakcja@wtv.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: poranny.pl, wp.pl, umb.edu.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >