wtv.pl > Polska > Rodzinna tragedia w Zajeziercach. Nie żyje znany profesor oraz jego żona
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:50

Rodzinna tragedia w Zajeziercach. Nie żyje znany profesor oraz jego żona

Nie żyje znany lekarz
Flickr.com/Alesa Dam

Wiadomo już kto zmarł w wyniku tragedii, do jakiej doszło wczoraj w okolicach Białegostoku. To znany lekarz prof. Tadeusz Łapiński oraz jego małżonka. Mężczyzna miał zawiadomić pogotowie po tym, jak wyciągnął z wody topiącą się w przydomowym basenie kobietę. Sam zmarł jeszcze przed przybyciem karetki.

Zmarły lekarz pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Tragedia pod Białymstokiem

Zaledwie kilka godzin temu w mediach pojawiła się informacja o tragedii, do jakiej doszło w miejscowości Zajezierce nieopodal Białegostoku. Wg nieoficjalnych informacji, jakie przekazała TVP Info, pogotowie miało wczoraj ok. godz. 20 otrzymać telefon od 63-letniego mężczyzny.

Z informacji przekazanych przez portal wynika, że na jego posesji miało dojść do utonięcia w przydomowym basenie towarzyszącej mu 53-letniej kobiety. Po wyciągnęciu jej z wody, mężczyzna podjął reanimację. Zawiadomił również służby ratunkowe.

Pogotowie niezwłocznie przybyło na miejsce. Widok, jaki ukazał się oczom ratowników, był szokujący. Zarówno mężczyzna jak i kobieta już nie żyli. Po stwierdzeniu zgonów zawiadomiono policję oraz prokuraturę.

Okazuje się, że 63-letni mężczyzna to znany i ceniony lekarz prof. Tadeusz Łapiński. Towarzysząca mu kobieta była jego małżonką. Specjalista pracował w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.

Śmierć cenionego lekarza

- Pan Profesor Tadeusz Łapiński był niezwykle cenionym specjalistą i jest to olbrzymia strata dla naszego szpitala i całego środowiska akademickiego - przekazała cytowana przez "Kurier Poranny" rzeczniczka USK w Białymstoku Katarzyna Malinowska-Olczyk. - Stał na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, cechowała go empatia, był mocno zaangażowany w leczenie pacjentów, zawsze był blisko nich, podobnie jak jego żona, która także pracowała na oddziale covidowym - dodała.

O śmierci cenionego lekarza powiadomił również rektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku prof. dr hab. Adam Krętkowski. Informacja pojawiła się na oficjalnej stronie UMB.

Z głębokim żalem zawiadamiam, że w dniu 2 czerwca br.zmarł tragicznie prof. dr hab. Tadeusz Wojciech Łapiński,pracownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii, lekarz, wieloletni nauczyciel akademicki - napisał - W Zmarłym żegnamy wspaniałego człowieka, szanowanego nauczyciela akademickiego, wychowawcę młodzieży.

Polskie Radio Białystok przekazało nieoficjalne informacje, że śmierć małżeństwa nastąpić mogła w wyniku porażenia prądem.

Oficjalne okoliczności zgonu prof. Łapińskiego i jego żony wciąż są jednak nieznane. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Wątpliwości rozwieje z pewnością sekcja zwłok.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: poranny.pl, wp.pl, umb.edu.pl