wtv.pl > Polska > Tragedia na jeziorze pozorty. 43-latek przyjechał na urlop, nie żyje
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:20

Tragedia na jeziorze pozorty. 43-latek przyjechał na urlop, nie żyje

Zalewo
Pixabay/Didgeman

Tragiczne wieści z Zalewa w woj. warmińsko-mazurskim. W znajdującym się w obrębie tej gminy jeziorze Pozorty utonął 43-latek. Mężczyzna przebywał na urlopie nad jeziorem. Jak podają wstępne ustalenia, wyskoczył on lub spadł z roweru wodnego.

Policja podała, że prócz niego na rowerze wodnym jechał też jego kolega.

Zalewo: nie żyje 43-latek. Utonął w jeziorze Pozorty

Tragedia w Zalewie w woj. warmińsko-mazurskim. W pobliskim jeziorze Pozorty utonął 43-latek przebywający w miejscowości na urlopie wypoczynkowym.

Według wstępnych ustaleń poruszał się on na rowerze wodnym wraz ze swoim kolegą. Kiedy byli blisko brzegu, mężczyzna niespodziewanie wpadł do wody - nie wiadomo, czy wskoczył do niej samodzielnie czy też wypadł z pojazdu.

43-latek po wskoczeniu do jeziora nie wypłynął już na powierzchnię. Policja podała, że był on pod wpływem alkoholu.

W akcję ratunkową zaangażowano służby ratunkowe z Ostródy. Denat został odnaleziony 20 metrów od brzegu na głębokości 5 metrów.

Ustalono również tożsamość 43-latka - pochodził on z pow. pilskiego w woj. wielkopolskim. Na Mazurach wypoczywał w ramach długiego weekendu.

Sprawą zajęła się już prokuratura. Sprawdzone zostaną dokładnie wszystkie okoliczności zdarzenia.

Jezioro i alkohol - niebezpieczne połączenie

Co roku służby ratunkowe wydają wielokrotne ostrzeżenia dot. spożywania alkoholu nad wodą, wskazując na niebezpieczeństwa z nim związane.

Alkohol znacznie zaburza percepcję, szczególnie przy ciepłej pogodzie i nad wodą oraz w wodzie. Podczas zabaw w takich miejscach konieczna jest pełna kontrola nad swoim ciałem i zachowaniami.

Ratownicy co roku przestrzegają, żeby po piciu alkoholu nie wchodzić do wody i nie obsługiwać żadnych wodnych maszyn. Takie działania mogą skończyć się tragicznie.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [polsatnews.pl]