wtv.pl > Polityka > PiS zwołuje zebranie na Nowogrodzkiej. Tematem ustawa "Lex TVN"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:59

PiS zwołuje zebranie na Nowogrodzkiej. Tematem ustawa "Lex TVN"

zebranie na nowogrodzkiej
MARCIN SMULCZYNSKI/AGENCJA SE/East News

Już dziś w centrum dowodzenia PiS na Nowogrodzkiej zbiorą się najważniejsi członkowie partii rządzącej. Głównym tematem rozmów będzie projekt nowelizacji ustawy medialnej znanej jako "Lex TVN".

We wtorek o godzinie 13:00 w siedzibie przy ulicy Nowogrodzkiej zbierze się prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości – ustaliło Radio ZET.

Głównym tematem rozmów będzie projekt nowelizacji ustawy medialnej, szeroko znanej już jako "Lex TVN", jako że nowela uderzy przede wszystkim w prywatnego nadawcę. Politycy zdecydują m.in., czy sprawą zajmie się zbierający się jutro Sejm.

"Lex TVN". Na Nowogrodzkiej zbierają się najważniejsi gracze

Na Nowogrodzkiej mają stawić się dziś najważniejsze postaci obozu rządzącego. Siedzibę PiS odwiedzą prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

W swoistym centrum dowodzenia Prawa i Sprawiedliwością pojawić mają się również była premier Beata Szydło oraz szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Politycy PiS zapowiadali już, ze rozpoczynające się w środę obrady Sejmu mają potrwać nie dwa, a jeden dzień. Nie jest zatem jasne, czy już jutro rządzący zajmą się sprawą "Lex TVN".

Pewnym jest, że ekipa władzy będzie zmuszona walczyć o głosy pod nowelizacją ustawy. Brak poparcia projektu w tym kształcie zapowiedzieli już choćby członkowie Porozumienia Jarosława Gowina.

Protesty w całym kraju

We wtorek w całej Polsce ruszą też protesty w obronie TVN. Demonstracje organizują nie tylko Komitet Obrony Demokracji czy Ogólnopolski Strajk Kobiet, ale również choćby Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

Początek manifestacji, z których największą zapowiedziano pod Sejmem, został zaplanowany na godzinę 18:00.

Przy Wiejskiej oprócz mediów i aktywistów zbiorą się również parlamentarzyści opozycji, w tym z KO, Polski 2050, Lewicy i PSL.

"Stajemy razem, by wyrazić naszą niezgodę i nasz sprzeciw wobec wszelkich działań mających ograniczyć wolność słowa i wolność mediów w Polsce" – czytamy w oświadczeniu organizatorów protestu.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Radio ZET, wtv.pl zdjęcie główne: MARCIN SMULCZYNSKI/AGENCJA SE/East News

Powiązane