wtv.pl > Polska > Płonie hala magazynowa w Głownie. Dym widać z odległych domów
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 09:18

Płonie hala magazynowa w Głownie. Dym widać z odległych domów

Głowno
KPSP Głowno

Głowno (woj. łódzkie): pożar na terenie jednego z zakładów produkcyjnych. Zapaliła się jedna z hal, w której na co dzień przetrzymywane są ziemniaki.

Dym widać nawet z odległych domów. Na miejscu pracuje straż pożarna.

Głowno: płonie hala magazynowa.

W Głownie, w woj. łódzkim, doszło do pożaru hali magazynowej zakładu produkcyjnego zajmującego się obróbką i przechowywaniem ziemniaków.

Dym widoczny był z odległych domów. Na miejscu szybko znaleźli się srażacy.

- Pożar miał miejsce w zakładzie Solan. Zgłoszenie zostało przyjęte ok. godziny 15.20. Na miejsce przyjechało szesnaście zastępów straży pożarnej - poinformował w rozmowie z WTV st. kpt. Michał Mirowski z KP PSP Zgierz.

- Ewakuowano trzynaście osób, które zgodnie z listą w biurze przepustek odliczyły się całe i zdrowe. Nikt nie został poszkodowany - dodał.

Straż sprawdziła już budynek w czasie dogaszania. Po całkowitym ugaszeniu zrobi to ponownie, by upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Trwa dogaszanie hali. Trudne warunki dla strażaków

- Dogaszanie hali potrwa jeszcze przez najbliższe kilka godzin ze względu na deszcz, który z jednej strony nie ułatwia pracy gaszącym, ale równocześnie sprzyja sytuacji, w której pożar nie będzie dalej się rozwijał - mówił Mirowski.

Nie pomaga również wysokość budynku, która wynosi aż 22 metrów.

- Zakład w całości ogrzewany jest gazem, na miejscu nie znajdowały się jednak butle, które mogłyby narazić kogokolwiek na dodatkowe niebezpieczeństwo. Instalacja została odłączona przed przystąpieniem do gaszenia - stwierdził.

Przyczyny pożaru są nieznane. Około odziny 15 w tamtej okolicy szalały burze z piorunami.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl zdjęcie główne: KPSP Głowno

Powiązane