wtv.pl > TV > Nie żyje Marek Tokarski. Wieloletni operator kamery w TVP
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.02.2023 14:30

Nie żyje Marek Tokarski. Wieloletni operator kamery w TVP

Nie żyje związany z TVP Marek Tokarski
Unsplash.com/David Tomaseti

TVP przekazała smutne wiadomości. Nie żyje Marek Tokarski. Przez wiele lat pracował jako operator kamery w TVP Sport. Zmarł w wieku 64 lat.

W piątek zmarł Marek Tokarski, który od lat zawodowo związany był z TVP Sport. Operator w chwili śmierci miał 64 lata.

- Marek Tokarski był człowiekiem wielkiej pasji do zawodu, który wykonywał. [...] Z wytrwałością i zaangażowaniem obrazował emocje, które przyciągały przed telewizory miliony widzów - przekazała redakcja żegnająca kolegę.

Nie żyje Marek Tokarski

Marek Tokarski przez lata odpowiedzialny był za realizację największych imprez sportowych. Dobrze wiedział, jak pokazać zmagania, by widz poczuł się, jakby był z zawodnikami razem na stadionie.

Nie podano, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Marka Tokarskiego. Jeszcze przed kilkoma dniami brał udział w nagraniach rozmowy przy okazji meczu reprezentacji Polski ze Słowacją.

Koledzy żegnają wspaniałego operatora i jeszcze lepszego człowieka

Dziennikarz TVP Sport Alek Dzięciołowski zamieścił na Twitterze pożegnalny wpis. Przypomina, że zmarły Marek Tokarski to przede wszystkim przyjaciel, a nie tylko współpracownik.

W najbliższym czasie Marek Tokarski miał być odpowiedzialny również za realizację obrazu w czasie transmisji Igrzysk Olimpijskich organizowanych w Tokio. W przeszłości związany był również z radiem.

Marek Tokarski zawodowo był związany nie tylko z telewizją

Pożegnanie cenionego operatora TVP zamieściło również Radio Eska Starachowice. Mało kto pamięta, że to właśnie Marek Tokarski odpowiedzialny jest za powstanie starachowickiej rozgłośni.

W 1996 roku zmarły w piątek operator wraz z Tomaszem Kordeuszem oraz Michałem Banachem założyli w Starachowicach stację MTM FM. Dopiero później związał swoje zawodowe losy z telewizją i objął posadę w TVP.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected] Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: tvp.info, TVP Sport, eska.pl

Tagi: nie żyje TVP