wtv.pl
Pixabay/ScorpionD

Pixabay/ScorpionD

Nie żyje dziennikarz Krzysztof Lato. Żegna go redakcja TVP

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Zmarł Krzysztof Lato, współpracownik TVP 3 Katowice, który od lat pracował ze stacją w ramach tamtejszych „Aktualności”. Był założycielem i redaktorem naczelnym portalu „112 Katowice Służby Ratunkowe”. Promował aktywizację osób z niepełnosprawnościami.

Jak podało TVP, zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

Nie żyje Krzysztof Lato, znany dziennikarz, współpracownik TVP 3 Katowice

TVP 3 Katowice podało w nocy informację o śmierci jednego ze swoich współpracowników - Krzysztofa Laty. Dziennikarz przez wiele lat współpracował z telewizyjnymi „Aktualnościami” - przekazywał najczęściej informacje związane z katowickimi drogami i działaniami służb.

Był założycielem i redaktorem naczelnym portalu „112 Katowice Służby Ratunkowe”, gdzie pisał o wypadkach komunikacyjnych, korkach, a także wydarzeniach policyjnych i strażackich. Bacznie obserwował katowicką rzeczywistość drogową i starał się na bieżąco informować czytelników o tym, co dzieje się w okolicy.

Działał również na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. Sam jeździł na wózku ze względu na przewlekłą łamliwość kości, na którą cierpiał. Twierdził, że jedną z najważniejszych kwestii jest wyjście do ludzi i w ten sposób zmiana ich oraz swojego własnego postrzegania siebie.

W sieci pojawiło się wymowne nagranie Kazika Staszewskiego

Nagranie Kazika hitem sieci. „W zakładaniu nowych obostrzeń i likwidowaniu starych nie ma absolutnie żadnej logiki”

CZYTAJ DALEJ

- Trzeba walczyć z opinią, że tylko siedzimy w domu i użalamy się nad swoim losem - opowiadał w jednym z przeprowadzonych z nim wywiadów.

Człowiek z pasją

Ograniczenia nie zabrały mu pasji. Swój portal drogowy prowadził hobbystycznie, codziennie był też w pracy, by podawać czytelnikom najnowsze informacje. Przede wszystkim miał on być jednak przestrogą, by zachowywać bezpieczeństwo - uważać na siebie i innych.

Edukował również w sprawach bezpieczeństwa - znał się na tych kwestiach bardzo dobrze i podchodził do nich z rozwagą, pokazując, jak wielkie szkody może wyrządzić nawet jedna drobna nieuwaga podczas jazdy na drodze.

Zajmował się także fotografią - jak sam o sobie pisał na portalu, fotografował „ludzi, chwile i emocje”. Podobnie jak jego współpracownicy, miał na swoim koncie wiele zdjęć służb ratunkowych.

Internauci z żalem żegnali w komentarzach pod postem o śmierci Laty jednego z najbardziej zaangażowanych dziennikarzy telewizyjnych i internetowych.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: Aktualności TVP 3

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >