wtv.pl > Gwiazdy > Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Krawczyk spoczął w grobie matki
Alan Wysocki
Alan Wysocki 13.06.2022 02:02

Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Andrzej Krawczyk spoczął w grobie matki

Brat Krzysztofa Krawczyka
Facebook/Andrzej Kosmala

Brat Krzysztofa Krawczyka nawet nie wiedział o śmierci muzyka. Po ponad miesiącu od zgonu wokalisty ogłoszono śmierć Andrzeja Krawczyka. Niezwykle przykre informacje podał Andrzej Kosmala. "Niech spoczywa w pokoju" - mogliśmy przeczytać we wpisie byłego menedżera gwiazdora.

Brat Krzysztof Krawczyka zmarł w wieku 70 lat. Dziś odbył się pogrzeb Andrzeja Krawczyka, który relacjonowały media. Jak się okazało, spełniono ostatnią wolę 70-latka. Senior chciał spocząć w mogile wraz ze swoją matką. Co zaskakujące, Krzysztof spoczął w Grotnikach, w innym grobowcu.

O przyczynach rozdzielenia mogił poinformował były menedżer wokalisty. "Krzysztof, zakochany w Grotnikach, postanowił spocząć na tej ziemi, a Andrzeja poprosił, by pilnował rodziców" - relacjonował Andrzej Kosmala.

Nie żyje brat Krzysztofa Krawczyka. Andrzej nawet nie wiedział o śmierci artysty

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Łodzi na terenie tamtejszego Cmentarza Rzymskokatolickiego świętego Wincentego. Mszę w intencji zmarłego poprowadził ksiądz Jerzy Turek, który podkreślił w kazaniu, że Andrzej nie wiedział o śmierci swojego brata. Wszystko przez wzgląd na poważną chorobę.

Brat Krzysztofa Krawczyka leżał w szpitalu, walcząc z dolegliwościami, gdy lekarz stwierdził zgon artysty. - Bo Bóg jest miłością i bierze go tam, gdzie nie ma smutku i narzekania - mówił kapłan podczas nabożeństwa.

W wydarzeniu udział wzięła jedynie najbliższa rodzina, w tym Ewa Krawczyk. Cała ceremonia była niezwykle skromna.

Dziennikarze "Onetu" przytoczyli jedną z prywatnych wiadomości, którą Ewa Krawczyk skierowała do Mariana Lichtmana. Wówczas odnosiła się właśnie do Andrzeja Krawczyka, który nawet nie wiedział o śmierci swojego ukochanego brata. "Andrzej nawet nie wie o śmierci Krzysztofa. Czeka nas najgorsze! Tylko nie biegnij z tym zaraz do prasy!" - brzmi fragment wiadomości.

Andrzej Krawczyk zajmował się malarstwem. "Był znakomitym kopistą. Na zamówienie malował kopie mistrzów epoki renesansu i szkoły holenderskiej" - opisywał menedżer Krzysztofa Krawczyka.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: