wtv.pl
Ksiądz Kneblewski o małżeństwach

youtube.com/Tuba Cordis

Ksiądz z poradami poniżej pasa dla rodzin przemocowych. "Masz obowiązek trwać w gotowości"

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

Ksiądz Roman Kneblewski opublikował w serwisie YouTube nagranie, w którym przekonuje, że małżeństwo ma obowiązek modlić się i dbać o siebie nawzajem, niezależnie od tego, czego dokonałby mąż lub żona.

Ksiądz Kneblewski nie pierwszy raz budzi kontrowersje.

Ksiądz Kneblewski o małżeństwie

Ksiądz Roman Kneblewski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich duchownych. Nazywany często kapelanem narodowców, nie stroni od budzących skrajne uczucia wypowiedzi, które publikowane są w internecie.

W ostatnim czasie poznać się dał jako zaangażowany koronasceptyk. Na swoim profilu na Facebooku przekonuje swoich obserwatorów o rzekomej szkodliwości szczepień na Covid-19 oraz światowym spisku.

Nasz nowy dom

Polsat zapowiada nowy program. Co z "Nasz nowy dom"?

CZYTAJ DALEJ

Rok temu Stolica Apostolska pozbawiła księdza Kneblewskiego funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Oficjalnym powodem miały być zaniedbania jakich dopuścić miał się kapłan wobec podlegającej pod niego wspólnoty wyznaniowej.

Fakt, że ksiądz Kneblewski nie potrafił zapanować nad swoją własną parafią nie zmienia jego chęci do wygłaszania pouczeń wobec wszystkich polskich katolików. W jednym z ostatnich zamieszczonych w internecie nagrań, edukuje małżeństwa z tematyki sakramentalnej wierności.

Skandaliczne słowa

W nagraniu zatytułowanym "Szóste i basta!" ksiądz Kneblewski mówił o tym, że w Kościele katolickim nie istnieje pojęcie rozwodu. W niektórych przypadkach dochodzić może jedynie do unieważnienia małżeństwa, choć zdaniem kapłana, procedura jest nadużywana.

- Jest obawiam się, że szafowane na prawo i na lewo takie orzekanie nieważności związków małżeńskich, stało się modne. Ale spokojnie, Pan Bóg z siebie, jak mówi apostoł, szydzić nie pozwoli (...) Jeżeli ktoś oszuka, ktoś powiedzmy zadziała jakoś tak, że uzyska jakiś papier na przykład orzekający nieważność związku małżeńskiego to uważam, że nie powinien spać spokojnie - ostrzegał ksiądz Kneblewski.

W przekonaniu duchownego, separacja między małżonkami nie upoważnia do niezaopiekowania się drugą osobą w przypadku, gdy zachodzi taka potrzeba. Zdaniem kapłana, nie zwalnia to też z codziennej modlitwy za współmałżonka, niezależnie od przyczyn rozstania.

- Jeżeli ktoś złożył słowa przysięgi małżeńskiej, to te słowa obowiązują do końca życia. Nawet jeżeli się rozeszli, z takich czy innych względów, dla dobra rodziny na przykład, bo ta druga strona się pastwiła, znęcała tam powiedzmy i tak dalej, to jest to tylko separacja, ale tak czy owak jeszcze współmałżonek ma obowiązek jeszcze za tamtą drugą stronę modlić do końca życia, codziennie - mówił kapłan.

- To jest kobieto twój mąż, jaki by nie był, jakim by się nie okazał łajdakiem w życiu, masz obowiązek o niego się troszczyć (...) i trwać w gotowości, żeby go w razie czego przyjąć i pospieszyć mu z pomocą - dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wp.pl

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >