wtv.pl
Ksiądz Kneblewski o małżeństwach

youtube.com/Tuba Cordis

Ksiądz z poradami poniżej pasa dla rodzin przemocowych. "Masz obowiązek trwać w gotowości"

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Ksiądz Roman Kneblewski opublikował w serwisie YouTube nagranie, w którym przekonuje, że małżeństwo ma obowiązek modlić się i dbać o siebie nawzajem, niezależnie od tego, czego dokonałby mąż lub żona.

Ksiądz Kneblewski nie pierwszy raz budzi kontrowersje.

Ksiądz Kneblewski o małżeństwie

Ksiądz Roman Kneblewski to jeden z najbardziej kontrowersyjnych polskich duchownych. Nazywany często kapelanem narodowców, nie stroni od budzących skrajne uczucia wypowiedzi, które publikowane są w internecie.

W ostatnim czasie poznać się dał jako zaangażowany koronasceptyk. Na swoim profilu na Facebooku przekonuje swoich obserwatorów o rzekomej szkodliwości szczepień na Covid-19 oraz światowym spisku.

Nasz nowy dom

Polsat zapowiada nowy program. Co z "Nasz nowy dom"?

CZYTAJ DALEJ

Rok temu Stolica Apostolska pozbawiła księdza Kneblewskiego funkcji proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy. Oficjalnym powodem miały być zaniedbania jakich dopuścić miał się kapłan wobec podlegającej pod niego wspólnoty wyznaniowej.

Fakt, że ksiądz Kneblewski nie potrafił zapanować nad swoją własną parafią nie zmienia jego chęci do wygłaszania pouczeń wobec wszystkich polskich katolików. W jednym z ostatnich zamieszczonych w internecie nagrań, edukuje małżeństwa z tematyki sakramentalnej wierności.

Skandaliczne słowa

W nagraniu zatytułowanym "Szóste i basta!" ksiądz Kneblewski mówił o tym, że w Kościele katolickim nie istnieje pojęcie rozwodu. W niektórych przypadkach dochodzić może jedynie do unieważnienia małżeństwa, choć zdaniem kapłana, procedura jest nadużywana.

- Jest obawiam się, że szafowane na prawo i na lewo takie orzekanie nieważności związków małżeńskich, stało się modne. Ale spokojnie, Pan Bóg z siebie, jak mówi apostoł, szydzić nie pozwoli (...) Jeżeli ktoś oszuka, ktoś powiedzmy zadziała jakoś tak, że uzyska jakiś papier na przykład orzekający nieważność związku małżeńskiego to uważam, że nie powinien spać spokojnie - ostrzegał ksiądz Kneblewski.

W przekonaniu duchownego, separacja między małżonkami nie upoważnia do niezaopiekowania się drugą osobą w przypadku, gdy zachodzi taka potrzeba. Zdaniem kapłana, nie zwalnia to też z codziennej modlitwy za współmałżonka, niezależnie od przyczyn rozstania.

- Jeżeli ktoś złożył słowa przysięgi małżeńskiej, to te słowa obowiązują do końca życia. Nawet jeżeli się rozeszli, z takich czy innych względów, dla dobra rodziny na przykład, bo ta druga strona się pastwiła, znęcała tam powiedzmy i tak dalej, to jest to tylko separacja, ale tak czy owak jeszcze współmałżonek ma obowiązek jeszcze za tamtą drugą stronę modlić do końca życia, codziennie - mówił kapłan.

- To jest kobieto twój mąż, jaki by nie był, jakim by się nie okazał łajdakiem w życiu, masz obowiązek o niego się troszczyć (...) i trwać w gotowości, żeby go w razie czego przyjąć i pospieszyć mu z pomocą - dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Wp.pl

Tagi:

Paweł SekmistrzAutor

Z wykształcenia polonista; miłośnik kina, tego dobrego i tego złego. Do szaleństwa zakochany w Polsce, choć nie zawsze w Polakach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Abp Grzegorz Ryś przeprasza urażonych wiernych

Polska

"Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się zgorszeni". Abp Grzegorz Ryś przeprasza wiernych

Czytaj więcej >
Instagram/fundacjaocalenie

Polska

Kolejne tragiczne wydarzenia na granicy. Fundacja Ocalenie ujawniła działania Straży Granicznej

Czytaj więcej >
EAST NEWS

Polska

Ostrzeszów. Policja znalazła zwłoki 86-letniego grzybiarza

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Pułtusk. Z rzeki wyłowiono zwłoki 6-letniej dziewczynki i jej 39-letniej matki

Czytaj więcej >
Google Maps

Polska

Lublin. 26-letnia matka, która udusiła swoje dzieci jest już w areszcie

Czytaj więcej >
KPP Kolno

Polska

Kolno. 17-latek włamał się do lokalu gastronomicznego. Grozi mu 10 lat więzienia

Czytaj więcej >