wtv.pl > Polska > Nawałnica nad Krakowem powaliła pomnik przyrody. Złamany klon straszy pod Wawelem
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 08:55

Nawałnica nad Krakowem powaliła pomnik przyrody. Złamany klon straszy pod Wawelem

Google
Google Streetview

Czarne chmury zebrały się nad Krakowem. Już teraz widać z jak niebezpiecznym żywiołem mieliśmy do czynienia - wiatr powalił słynny kasztanowiec w centrum miasta. Synoptycy alarmują - zostańmy w domach.

Potężna ulewa, która przeszła przez Kraków nie oszczędziła centrum miasta. Nawałnica połączona z silnym wiatrem poszkodowała wiekowy kasztanowiec.

Nawałnica powaliła też inne drzewa, które przewróciły się na ulice i chodniki. W Krakowie znajduje się 342 pomników przyrody, złamane drzewo było jednym z nich. Rosło u podnóża Wawelu, na skwerku u zbiegu ulic św. Idziego, Grodzkiej i Drogi do Zamku.

Superkomórka

Przez kraj przeszła superkomórka burzowa. W Krakowie burzy towarzyszył porywisty wiatr i silne wyładowania atmosferyczne. Według meteorologów spadło nawet do 70 litrów wody na metr kwadratowy, przez co zalane zostały ulice oraz wiele piwnic i garaży. Zalany został tunel pod rondem Grunwaldzkim oraz przejazd pod wiaduktami na ul. Wrocławskiej. Na niektórych odcinkach tramwaje mają trudność z przejazdem po torach.

Według gazety.pl tylko do godziny 15:00 strażacy musieli interweniować w tym mieście aż 350 razy. Poza Krakowem, w Małopolsce - 363 razy.

Burze - ostrzeżenie II stopnia

IMGW ostrzega - w Krakowie trudne warunki atmosferyczne miną dopiero nad ranem w sobotę. Burze z gradem odpuszczą po godzinie 4:00 rano. Silnym wyładowaniom atmosferycznym nadal towarzyszyć będzie upalna temperatura.

Strażacy sugerują zachowanie ostrożności i zabezpieczenie przedmiotów na balkonach, tarasach i podwórkach.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: wtv.pl, wiadomosci.gazeta.pl, zdjęcie główne: Google Streetview

Tagi: Kraków Polska
Powiązane