wtv.pl > Gospodarka > Morawiecki zaczął wcześniej, niż myślano. Już w tym tygodniu startuje Polski Ład
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:47

Morawiecki zaczął wcześniej, niż myślano. Już w tym tygodniu startuje Polski Ład

premier mateusz morawiecki
JOHN THYS/AFP/East News

Goszczący w Stężycy (woj. lubelskie) Mateusz Morawiecki poinformował, że realizacja pomysłów przedstawionych w Polskim Ładzie rozpocznie się już w tym tygodniu. Proces ma zainicjować omówienie pomysłów dot. służby zdrowia.

W minioną sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki przedstawili szczegóły pocovidowego programu ekipy rządzącej, nazwanego Polskim Ładem.

Projekt ma opierać się na pięciu filarach: 7 proc. PKB przeznaczonych na zdrowie, obniżce podatków (w tym podwyżce kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i podniesieniu progu podatkowego do 120 tys. zł), mieszkaniach bez wkładu własnego, emeryturze bez podatku do 2,5 tys. zł, a także nowych inwestycjach, które mają wygenerować około pół miliona nowych miejsc pracy.

Mylili się ci, którzy sądzili, że na wprowadzenie Polskiego Ładu w życie przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Już w poniedziałek Mateusz Morawiecki ruszył w Polskę, by promować nowy program Zjednoczonej Prawicy.

Rusza promocja Polskiego Ładu

Premier pojechał dziś na Lubelszczyznę. Odwiedzający Stężycę szef rządu zapewnił, że już na najbliższej Radzie Ministrów przedstawione zostaną tematy dotyczące służby zdrowia.

Morawiecki zapewnił, że rząd przygotował już liczne projekty ustaw. – Jestem po dyskusji z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia, z panem ministrem Adamem Niedzielskim – przekazał, cytowany przez Interię.

Od tego zaczynamy Polski Ład – mówił Mateusz Morawiecki w Stężycy.

Choć, jak zapewnił premier, proces usprawniania systemu ochrony zdrowia jest obecnie priorytetem, podkreślono, że jest on dość skomplikowany i borykają się z nim nawet kraje z Europy Zachodniej.

Budowa klasy średniej

W trakcie wystąpienia na Lubelszczyźnie zwrócono uwagę, ze w Polsce nadal nie powstała liczna klasa średnia, tak jak ma to miejsce na Zachodzie.

Premier zaznaczył, że obecnie istnieje znaczna grupa osób, które są zmuszone, by żyć od pierwszego do pierwszego. – Dla nich jest Polski Ład – zapewnił.

Morawiecki dodał, że ma nadzieję, że Polki i Polacy, którzy obecnie zarabiają więcej, w przyszłości będą w jeszcze lepszej sytuacji.

Ale niech też wiedzą, że Polska jest wspólnym domem i że trzeba wspólnie się do tego budżetu dokładać – dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Interia | WTV

Powiązane