wtv.pl
premier mateusz morawiecki

JOHN THYS/AFP/East News

Morawiecki zaczął wcześniej, niż myślano. Już w tym tygodniu startuje Polski Ład

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Goszczący w Stężycy (woj. lubelskie) Mateusz Morawiecki poinformował, że realizacja pomysłów przedstawionych w Polskim Ładzie rozpocznie się już w tym tygodniu. Proces ma zainicjować omówienie pomysłów dot. służby zdrowia.

W minioną sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki przedstawili szczegóły pocovidowego programu ekipy rządzącej, nazwanego Polskim Ładem.

Projekt ma opierać się na pięciu filarach: 7 proc. PKB przeznaczonych na zdrowie, obniżce podatków (w tym podwyżce kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i podniesieniu progu podatkowego do 120 tys. zł), mieszkaniach bez wkładu własnego, emeryturze bez podatku do 2,5 tys. zł, a także nowych inwestycjach, które mają wygenerować około pół miliona nowych miejsc pracy.

Mylili się ci, którzy sądzili, że na wprowadzenie Polskiego Ładu w życie przyjdzie nam poczekać przynajmniej kilka miesięcy. Już w poniedziałek Mateusz Morawiecki ruszył w Polskę, by promować nowy program Zjednoczonej Prawicy.

Rusza promocja Polskiego Ładu

Premier pojechał dziś na Lubelszczyznę. Odwiedzający Stężycę szef rządu zapewnił, że już na najbliższej Radzie Ministrów przedstawione zostaną tematy dotyczące służby zdrowia.

krzysztof krawczyk - pogrzeb

TVP organizuje koncert w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

CZYTAJ DALEJ

Morawiecki zapewnił, że rząd przygotował już liczne projekty ustaw. – Jestem po dyskusji z kierownictwem Ministerstwa Zdrowia, z panem ministrem Adamem Niedzielskim – przekazał, cytowany przez Interię.

Od tego zaczynamy Polski Ład – mówił Mateusz Morawiecki w Stężycy.

Choć, jak zapewnił premier, proces usprawniania systemu ochrony zdrowia jest obecnie priorytetem, podkreślono, że jest on dość skomplikowany i borykają się z nim nawet kraje z Europy Zachodniej.

Budowa klasy średniej

W trakcie wystąpienia na Lubelszczyźnie zwrócono uwagę, ze w Polsce nadal nie powstała liczna klasa średnia, tak jak ma to miejsce na Zachodzie.

Premier zaznaczył, że obecnie istnieje znaczna grupa osób, które są zmuszone, by żyć od pierwszego do pierwszego. – Dla nich jest Polski Ład – zapewnił.

Morawiecki dodał, że ma nadzieję, że Polki i Polacy, którzy obecnie zarabiają więcej, w przyszłości będą w jeszcze lepszej sytuacji.

Ale niech też wiedzą, że Polska jest wspólnym domem i że trzeba wspólnie się do tego budżetu dokładać – dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Interia | WTV

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polscy lekarze dostali zaledwie 19 zł podwyżki

Czytaj więcej >