wtv.pl > Polityka > Minister zdrowia zapowiada czwartą falę? "13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń"
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:56

Minister zdrowia zapowiada czwartą falę? "13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń"

adam niedzielsi - iv fala
Pawel Wodzynski/East News

Minister zdrowia przestrzegł przed widmem czwartej fali epidemii. Adam Niedzielski opublikował w mediach społecznościowych mocno niepokojące dane. "Stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość".

Choć ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem znacznych spadków i stabilizacji dziennej liczby osób zakażonych, politycy raz po raz przestrzegali przed pojawieniem się czwartej fali epidemii.

W minionych tygodniach premier Mateusz Morawiecki i przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia zwracali uwagę, że wariant Delta stanowi coraz większy procent zakażeń również w naszym kraju.

W poniedziałek niepokojące dane zaprezentował na Twitterze szef resortu Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski: "Będziemy obserwować dalsze wzrosty"

Za pośrednictwem mediów społecznościowych minister zdrowia zapewnił, że "stabilizacja zakażeń odchodzi w przeszłość".

Prezentując najnowsze dane, wskazał, że w porównaniu z poprzednim tygodniem resort odnotował 13-procentowy wzrost średniej liczby zakażeń.

Niedzielski zapewnił, że w kolejnych tygodniach owe wzrosty nadal będą postępować. Wiele wskazuje zatem na to, że już w sierpniu staniemy się świadkami wspominanej czwartej fali pandemii.

Czwarta fala epidemii. Rządzący tkwią w impasie

Trudno powiedzieć, co wobec coraz realniejszego widma kolejnej fali zrobi rząd Prawa i Sprawiedliwości. Ze względu na niski poziom wyszczepienia Polek i Polaków czerwcowy optymizm – gdy PiS miał nawet rozważać zniesienie trwającego od marca stanu pandemii – dawno minął.

O szczegółach problemów wewnątrz ugrupowania pisaliśmy TUTAJ.

Akcje proszczepienne zawiodły. Wprowadzenie znaczących ograniczeń dla osób niezaszczepionych, podobnie jak zrobiła to choćby Francja czy Grecja, wydaje się tymczasem niemożliwe.

Wybierając tę opcję, Jarosław Kaczyński uderzyłby bowiem także we własny elektorat. Niemal bliźniaczo sytuacja przedstawia się w sprawie kolejnych lockdownów czy obowiązkowych szczepień.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl, Twitter Zdjęcie główne: Pawel Wodzynski/East News