wtv.pl > Polska > Ksiądz powiedział, że "szczepienia to zbrodnia". Jest reakcja kurii
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:50

Ksiądz powiedział, że "szczepienia to zbrodnia". Jest reakcja kurii

ksiądz - szczepienie
(zdjęcie ilustracyje) Pixabay.com/kisistvan77

Wykładający na KUL ksiądz profesor Tadeusz Guz dał się poznać jako duchowny wygłaszający mocno kontrowersyjne tezy w sprawie pandemii czy szczepień, które zwykł porównywać do "nazistowskich zbrodni". Rewelacje kapłana zostały skomentowane przez władze wspomnianej uczelni oraz Archidiecezję Lubelską.

Wspomniany profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II od dłuższego czasu wygłasza homilie, w których podaje w wątpliwość wszelkiego oficjalne doniesienia ws. epidemii koronawirusa.

Ksiądz Tadeusz Guz przekonywał choćby, że wirusem "nie można zarazić się w trakcie mszy", przypomina Wirtualna Polska.

"Nazistowskie zbrodnie"

W trakcie publicznych wystąpień duchowny określał ponadto ogłoszenie stanu pandemii mianem "ataku" na Rzeczpospolitą.

Ksiądz Guz zapewniał również, że osobom pobożnym nie wolno brać udziału w akcji szczepienia obywateli, którą z kolei porównał do nazistowskich zbrodni.

Kapłan wielokrotnie namawiał ponadto do lekceważenia wszelkich wprowadzanych obostrzeń.

Przekonywał, że osoby popierające lockdown odchodzą tym samym od współpracy z Bogiem i wchodzą na "piekielną platformę współpracy z szatanem".

Ksiądz upomniany przez zwierzchników

Wspomniany portal podaje, że spiskowe teorie duchownego zostały już skomentowane zarówno przez przedstawicieli KUL, jak i Kurii Lubelskiej.

W komunikacie Archidiecezji Lubelskiej podkreślono, że z wypowiedziami księdza Tadeusza Guza "stanowczo nie zgadzają się" zarówno metropolita lubelski, jak i rektor wspomnianego uniwersytetu.

Co więcej, zwrócono uwagę, że przestrzeganie przepisów państwowych, których celem jest "dobro wspólne", to według nauczania Kościoła "obowiązek każdego obywatela".

W opublikowanym na Facebooku piśmie oceniono, że wykorzystywanie autorytetu członka Kościoła, by promować postawy, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia, jest naganne, a także "skrajnie nieodpowiedzialne".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WP | WTV

Powiązane