wtv.pl > Polityka > Mateusz Morawiecki apeluje: Wielkanoc spędźmy w ograniczonym gronie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:21

Mateusz Morawiecki apeluje: Wielkanoc spędźmy w ograniczonym gronie

wtv
WTV.pl
  • Szef rządu zdecydował się na skierowanie apelu dotyczącego sposobu obchodzenia Wielkanocy

  • Mateusz Morawiecki zaapelował o odpowiedzialność

  • Zalecił, by w święta spotkać się z małym gronem najbliższych. Wprost stwierdził, że należy ograniczyć ilość osób, z którymi się spotkamy

We wtorek premier Mateusz Morawiecki zdecydował się opublikować specjalny apel. Dotyczy on formy, jaką przyjmą kolejne święta obchodzone przez Kościół katolicki.

Ostatnie decyzje gabinetu Mateusza Morawieckiego, związane z obostrzeniami, nie przysporzyły sympatii politykom partii rządzącej. Premier postanowił przypomnieć, że nachodzące dni Świąt Wielkanocnych ponownie powinniśmy spędzić w małym gronie.

Wielkanocny apel premiera Mateusza Morawieckiego 

Na Facebooku pojawiła się specjalna grafika, gdzie na portret Mateusza Morawieckiego nałożono apel premiera do rodaków. Polityk Prawa i Sprawiedliwości zdaje sobie sprawę z tego, że to, jak spędzimy Wielkanoc, mocno wpłynie na sytuację epidemiologiczną w kraju.

- Nadchodzące Święta Wielkanocne spędźmy odpowiedzialnie i bezpiecznie - w ograniczonym gronie rodzinnym - napisał Mateusz Morawiecki. Wpis opatrzył dodatkowo trzema emotkami: flagą Polski, tarczą oraz krzyżem na fioletowym tle.

- Nadchodzący czas symbolizuje zwycięstwo nad śmiercią i nadzieję, a taką nadzieję dają też szczepionki. Dzięki Narodowemu Programowi Szczepień przeciwko COVID-19 mamy dużą szansę, że będą to ostatnie takie święta - przeczytać można na planszy tuż obok zdjęcia Mateusza Morawieckiego.

Polacy nie są zachwyceni słowami premiera

W komentarzach pod postem spora część internautów daje wyraz swojego niezadowolenia związanego z obecną sytuacją w kraju. Nie brakuje stwierdzeń, że Mateusz Morawiecki po raz kolejny obiecuje coś, czego nie jest w stanie spełnić. Zapewne odnosi się to do faktu, że przy okazji każdych kolejnych kościelnych świąt rządzący kierowali w stronę rodaków niemal identyczne słowa.

- Już pan premier powtarzał to zdanie dokładnie rok temu, coś zmieniło? Zupełnie nic, można rzec wręcz jest jeszcze bardziej niestabilnie, a co gorsza panuje bezprawie oraz bezmyślność w szeregach naszych rządzących. Wprowadza się zupełnie niepokrywające się z rzeczywistością rozporządzenia - przeczytać można w jednym z wielu komentarzy pod wpisem premiera Mateusza Morawieckiego.

- Najlepsze w tej waszej retoryce jest to, że winę za swoje nieudolne zarządzanie lockdownami i służbą zdrowia zrzucacie na ludzi. Robicie 3 raz to samo, a oczekujecie innych rezultatów - dodaje jeszcze inny z internautów.

Kościół katolicki, Wielkanoc i obostrzenia. Nie milkną kontrowersje

W ostatnich dniach nieustannie pojawiają się informacje, iż apele o przestrzeganie wprowadzonych przez Mateusza Morawieckiego obostrzeń nie przynoszą skutku. Nie brakuje nagrań, zdjęć oraz relacji osób mówiących, że w kościołach jest zbyt dużo wiernych, a część nie stosuje się do nakazu zasłaniania ust oraz nosa.

Głośna stała się sprawa z Józefowa nad Wisłą, gdzie kobieta po tym, jak zwróciła uwagę na brak maseczek w czasie pogrzebu, została wyproszona ze świątyni. Niemniej hierarchowie Kościoła katolickiego podkreślają, że zamykanie kościołów nie może mieć miejsca. Prymas Polski Wojciech Polak wskazał jednak, iż niezbędne jest bezwzględne przestrzeganie restrykcji.

Natomiast już biskup kielecki Jan Piotrowski w liście skierowanych do wiernych swojej diecezji napisał, że kościoły oraz kaplice powinny być otwarte od rana do wieczora, a jeśli jest taka możliwość to nawet w nocy. Wskazał, że wierzący katolicy „nie życzą sobie pouczania przez instruktorów nowego ładu ideologicznego, kulturowego i obyczajowego”.

Warto podkreślić, że tylko dziś Ministerstwo Zdrowia zaraportowało o 20 870 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W ciągu doby zmarło z powodu COVID-19 461 osób.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Facebook.com/MorawieckiPL

Powiązane