wtv.pl
Dziewczyny zostały pobite, bo odrzuciły agresywne "zaloty".

Instagram / @jumilli

Dwie dziewczyny napadnięte za to, że nie odpowiedziały na "zaloty". Okropne komentarze

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Dziewczyny wracające po zmroku do domu zostały napadnięte i pobite przez mężczyzn, na których prymitywne "zaloty" nie odpowiedziały. Jedna z nich opisała wszystko w mediach społecznościowych, załączając zdjęcia obrażeń. Internauci odpowie

Użytkowniczka o nicku @jumilli opisała na Instagramie traumatyczne zdarzenie, do którego doszło w piątkowy wieczór. - 22:30, dosłownie 200 metrów od mojej klatki, na mojej ulicy, przy moich koleżankach. te zdjęcia to przestroga dla Was dziewczyny - czytamy we wpisie.

- Przykre jest to, że w naszym kraju nie możemy czuć się swobodni, wolni. I mówię tu przede wszystkim o nas, kobietach. Zostałyśmy zaatakowane przez dwójkę mężczyzn. Tak o, bo nie przytakiwałyśmy, bo nie pozwoliłyśmy na dotyk, poniżanie - ciągnie swoją opowieść @jumilli.

W odpowiedzi na odrzucenie ich obrzydliwych "zalotów" mężczyźni sięgnęli po przemoc. - Bum. Szklana butelka z całej siły rzucona w moją stronę, odbija się od mojego nosa i rozcina głowę koleżanki. Złamany nos, koleżanka szwy na skroni, obie po TK głowy, z lękiem i niepokojem do końca życia. 12 godzin na SOR-ze, 5 na policji - dowiadujemy się ze wpisu dziewczyny.

Na załączonych fotografiach widać było poranioną twarz jednej z poszkodowanych dziewczyn oraz poplamiony krwią chodnik. Wpis polubiło ponad 270 tys. osób, jednak wkrótce został skasowany. Wcześniej jednak zdążyło się pod nim pojawić wiele komentarzy.

Szokujące komentarze pod wpisem dziewczyny

Okazuje się, że pałeczkę od oprawców przejęli niebawem internauci komentujący sprawę w mediach społecznościowych. Na dziewczyny, które padły ofiarą pobicia, wylała się fala hejtu i oskarżeń o nienawiść wobec mężczyzn.

- Jakaś zmywara mizoandryczka je**na nienawidząca nas Mężczyzn już robi Antymęską Propagandę - napisał jeden z komentujących. - Najprawdopodobniej zmywara sama wy**bała mordą o chodnik i musiała napisać Mizoandryczny nienawidzący nas Mężczyzn post, że to niby Mężczyźni jej rozj**ali mordę - czytamy we wpisie.

W komentarzach pojawiały się zdumiewające sugestie, że dziewczyny w jakiś sposób same zasłużyły sobie na takie potraktowanie, np. prowokując agresywnych mężczyzn do pobicia ich. Jeszcze inni twierdzili, że wpis jest jedynie sposobem dziewczyny na zdobycie popularności.

Można powiedzieć, że dziewczyny zostały skrzywdzone podwójnie - najpierw przez agresywnych napastników, a następnie - przez rzesze osób w sieci, które ich usprawiedliwiali, jednocześnie zrzucając winę za całe zajście na ofiary.

Znając te komentarze, trudno się dziwić decyzji autorki wpisu o usunięciu go z Instagrama.

Źródło: Instagram / @jumilli

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • Twardy lockdown tuż przed świętami? Zakaz przemieszczania nie jest wykluczony

  • Beata Tadla zastała w aptece pracowniczkę bez maseczki

  • Setki tysięcy złotych na antyszczepionkową propagandę. Jak nieświadomy rząd płaci za pandemiczne fake newsy

undefined

Julian Bakuła

Redaktor WTV

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Elektrownia Rybnik

Polska

Niebezpieczeństwo w Elektrowni Rybnik. Chlor rozprzestrzenił się w pomieszczeniach, w których przebywali pracownicy

Czytaj więcej >
Wypadek

Polska

Na trasie A2 zderzyły się dwa samochody prowadzone przez obcokrajowców. Jedna z osób doznała bardzo poważnych obrażeń

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64799143

Polska

KRS. Skandal podczas zdalnego głosowania. Mikrofon był włączony

Czytaj więcej >
Pożar

Polska

Pożar budynku mieszkalnego w Piasecznie. Choć mieszkańcy przekonywali strażaków, że wszyscy opuścili budynek, w pogorzelisku odnaleziono zwęglone zwłoki

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Polska

Kraków. Nie żyje motocyklista, który zderzył się z osobówką

Czytaj więcej >
GIS

Polska

GIS informuje o wycofaniu z rynku trzech napojów i kremu do gotowania. Ostrzega, by pod żadnym pozorem ich nie spożywać

Czytaj więcej >