wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie rekonstrukcji rządu. Jakie zmiany są planowane?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:09

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie rekonstrukcji rządu. Jakie zmiany są planowane?

Jarosław Kaczyński
Andrzej Iwanczuk/Reporter

Po czasie nieobecności w mediach Jarosław Kaczyński nieoczekiwanie udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej. Opowiedział w nim m.in. o planowanych zmianach w rządzie oraz swoim stosunku do ewentualnego Polexitu.

Jak wyglądać będzie planowana rekonstrukcja rządu i czy w ogóle do niej dojdzie?

Jarosław Kaczyński o zmianach w rządzie

W rozmowie z PAP prezes PiS został zapytany o jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni - kwestię rekonstrukcji rządu. Od tygodni mówiło się o tym, że już we wrześniu planowane jest wprowadzenie zmian na stanowiskach ministerialnych.

Pogłoski mówiły m.in. o możliwej dymisji szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka, który miałby stracić posadę w konsekwencji tzw. afery mailowej.

Jarosław Kaczyński przyznał, że nie planuje się wielkich zmian w rządzie, choć niewykluczone, że pojawią się "pojedyncze".

- Mówi się o jakiejś reorganizacji rządu, o jakiejś rekonstrukcji, tego nie będzie - stwierdził prezes PiS. - Nie wykluczam oczywiście jakichś pojedynczych zmian, bo są osoby, które chciałyby w tej chwili przejść do innej działalności - dodał.

- Na pewno w tym roku nie zrezygnuję, chyba że ze mnie zrezygnują - mówił natomiast o swojej przyszłości w rządzie Kaczyński.

Czy czeka nas Polexit?

Kaczyński przyznał, że jest w rządzie kilku ministrów, którzy chcieliby zrezygnować z pełnionych funkcji i choć do tej pory zarząd partii miał odrzucać ich prośby, tym razem pójdzie im "na rękę".

Wicepremier zaznaczył także, że nie wyklucza podziału obowiązków niektórych z ministerstw. Stwierdził, że Ministerstwo Kultury i Sportu być może zostanie podzielone na działy sportu i kultury.

Prezes PiS ustosunkował się również do głośnej w ostatnim czasie kwestii Polexitu. Temat pojawił się w mediach po słowach Ryszarda Terleckiego, które wygłosił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Mówił wówczas, że Polska posunąć może się do "drastycznych rozwiązań" i wskazał na przykład wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

- Nie będzie żadnego Polexitu - uciął Kaczyński. - To wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas. Jednoznacznie widzimy przyszłość Polski w Unii Europejskiej - stwierdził.

Dodał jednak, że mimo członkostwa w Unii Europejskiej chce, by Polska była krajem suwerennym.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Powiązane