wtv.pl > TV > Magdalena Ogórek o niepokoju pedagogów dotyczącym reformy edukacji: "To nie jest tak, że teraz minister Czarnek to sprawił"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 08:54

Magdalena Ogórek o niepokoju pedagogów dotyczącym reformy edukacji: "To nie jest tak, że teraz minister Czarnek to sprawił"

Magdalena Ogórek o edukacji
Jan Bielecki/East News

Zmiany w edukacji postulowane przez Przemysława Czarnka budzą niepokój wśród części pedagogów.

Magdalena Ogórek stwierdziła na antenie TVP Info, że presja wywierana przez nauczycieli na uczniów nie jest wymysłem Przemysława Czarnka. Zdaniem dziennikarki, zaczęła się ona już w czasach rządów Platformy Obywatelskiej.

"Szkoła strachu" nie jest wymysłem Czarnka?

Gośćmi Magdaleny Ogórek w programie "Minęła 8" na antenie TVP Info byli: posłanka Lewicy Anita Lipińska, wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski oraz poseł PiS Piotr Kaleta.

Jednym z poruszonych tematów były zmiany edukacyjne, które od września planuje wprowadzić w szkołach Przemysław Czarnek. Niektórzy specjaliści obawiają się, że dzieci po wakacjach będą zmuszone wrócić do nauki w nowej szkole - "szkole strachu".

Takiemu określeniu sprzeciwiła się w programie Magdalena Ogórek, dzieląc się ze swoimi gośćmi doświadczeniem swojej córki, która szkołę podstawową zaczynała w czasach rządów Platformy Obywatelskiej.

- Ja kiedyś rozmawiałam z jedną z posłanek Lewicy i ona mi przyznała rację, że te "korpo-szkoły" to była wylęgarnia stresu - zwierzyła się gospodyni programu - Anoreksje, bulimie u dziewczynek, ponieważ dzieci nie radziły sobie z presją, którą nauczyciele wtedy wywierali - dodała.

Ogórek broni Przemysława Czarnka

Zdaniem Magdaleny Ogórek, tzw. szkoła strachu nie jest wynalazkiem Przemysława Czarnka, a ministrów edukacji działających za rządów PO.

- To nie jest tak, że teraz minister Czarnek to sprawił, to ciągnie się od kiedyś - powiedziała.

Anita Lipińska przyznała rację Magdalenie Ogórek, jednocześnie wyrażając żal, że za czasów Prawa i Sprawiedliwości nie poczyniono kroków ku temu, by sytuacja się zmieniła.

- Badania wykazują, że 40 % uczniów ma myśli samobójcze - informowała posłanka - To jest straszne, ale niestety uczniowie i uczennice nie mają dostępu do psychologa i psychiatry.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wp.pl, wtv.pl Zdjęcie: Jan Bielecki/East News

Powiązane