wtv.pl
TVP Info Magdalena Ogórek Jarosław Jakimowicz

TVP Info/W kontrze/26.08.20/Screen

Przykre sceny na antenie TVP Info. Padła sugestia, że dzieci dokonały prowokacji

1 Września 2020

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

TVP Info wyemitowało program Magdaleny Ogórek i Jarosława Jakimowicza. Na wizji wystąpił znany blogger, Waldemar Krysiak. Mężczyzna wspólnie z prowadzącymi sugerował, że młodzież LGBT może prowokować innych do przemocy. Skandaliczne sceny ob

Telewizja Polska wielokrotnie porusza tematy, które polaryzują nasze społeczeństwo. Niestety, kwestia praw człowieka wciąż budzi podziały oraz skrajne emocje. Magdalena Ogórek oraz Jarosław Jakimowicz postanowili podjąć kwestię przemocy wobec osób LGBT. Można się domyślić, że nie była to forma nagłośnienia i potępienia krzywdy, z jaką muszą zmagać się mniejszości seksualne w Polsce. Rozmówca dziennikarzy TVP chętnie wtórował prowadzącym "W kontrze" swoimi skandalicznymi tezami. 

TVP Info wyemitowało program Magdaleny Ogórek i Jarosława Jakimowicza. Na wizji padły skandaliczne deklaracje

Podczas emisji programu "W kontrze" rozmawiano o przemocy wobec mniejszości seksualnych. Magdalena Ogórek przypomniała przypadek dziewczyny, która została zaatakowana tylko dlatego, że miała kolorowe włosy. Waldemar Krysiak powiedział, co myśli działaniach homofobów. Jego zdaniem pobicia są na rękę dyskryminowanym. - LGBT zależy na zaostrzaniu ataków na osoby homoseksualne. To może nie jest oczywiste. Czy istnieje przemoc ze strony konserwatywno-prawicowej, albo ze strony chuliganów? Oczywiście, ona istnieje. Są takie przypadki, moim zdaniem sporadyczne - komentował blogger  na antenie TVP Info.

Magdalena Ogórek przerwała swojemu rozmówcy. Redaktorka TVP Info przypomniała, że według osób LGBT do pobić doprowadzają elementy lub zachowanie przypisane mniejszościom seksualnym. Zasugerowała, że po pierwszych doniesieniach o przemocy zaczęły reagować "komercyjne media, Onety i tak dalej". Zastanawiała się na wizji, czy do konfliktów nie dochodzi poprzez prowokacje. Zdaniem dziennikarki TVP mniejszości seksualne mogą doprowadzać do podobnych zdarzeń, by forsować swoje postulaty o równości. Współpracownik Magdaleny Ogórek, Jarosław Jakimowicz zapewnił, że jego zdaniem jest to "100% prowokacji". 

TVP Info wyemitowało program Magdaleny Ogórek i Jarosława Jakimowicza. Ich rozmówca zadeklarował, że przekaz o pobiciach osób LGBT może być ukierunkowany tak, by wzbudzić określone emocje. - Dostajemy jedynie specjalnie przygotowane wiadomości, specjalnie przygotowane wydarzenia. To są relacje świadków, często tylko jednego, w dodatku anonimowego - ocenia Krysiak na antenie TVP. Nie wiemy jednak, jakiej narracji wobec pobić osób dyskryminowanych chciałby użyć prawicowy komentator. 

Źródło: [TVP Info]

Podobne artykuły

Przekazano informacje o śmierć Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza

Gwiazdy

W wieku 93 lat zmarł Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Poważny wypadek na 40. urodzinach Piotra Kraśki. 10 lat temu podczas wyścigów konnych doszło do tragedii

Czytaj więcej >
Do sukcesu Roberta Makłowicza przyczyniła się jego żona.

Gwiazdy

Kim jest żona Roberta Makłowicza? Agnieszka stoi za sukcesem podróżnika

Czytaj więcej >
Syn Krzysztofa Krawczyka zdecydował się udzielił wywiadu Uwadze! TVN

Gwiazdy

Syn Krzysztofa Krawczyka mocno o skandalu na pogrzebie jego ojca

Czytaj więcej >
Sara Boruc o celebrytach

Gwiazdy

Sara Boruc wyjawiła prawdę o celebrytkach. Chcą wypożyczać ubrania jej marki za darmo

Czytaj więcej >
Ola Nowak w "Dance Dance Dance"

Gwiazdy

"Dance, dance, dance". Uczestniczka zarzuca produkcji manipulację w montażu

Czytaj więcej >