wtv.pl
EN 01482001 0017

Piotr Molecki/East News

Posłanka Lewicy mówi o samobójstwach dzieci LGBT. "PiS wraz z Czarnkiem się śmieje"

23 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Maja Staśko

Udostępnij:

Dziś przez cały dzień odbywa się 33. posiedzenie Sejmu. W jego trakcie posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła wniosek formalny o włączenie do porządku obrad informacji i wyjaśnień Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Powoływała się na wywiad w TVP Info, którego rano udzielił minister w temacie Parady Równości.

Argumentowała to następująco:

- Dlaczego po raz kolejny w dniu dzisiejszym minister edukacji dopuścił się szczucia i obrażania obywateli legalnie realizujących swoje konstytucyjne prawo do zgromadzeń? Dlaczego nazwał osoby uczestniczące w sobotniej Paradzie Równości osobami nienormalnymi? Dlaczego minister edukacji szczuje także na uczniów LGBT+, którzy również uczestniczyli w tej Paradzie? Wyjaśnień wymagają także informacje, które docierają do Wysokiej Izby, że minister Czarnek próbuje porządkować sobie w sposób radykalny i totalny funkcjonowanie każdej szkoły - groźby więzienia dla dyrektorów, zamiana kuratorów oświaty w prokuratorów oświaty..."

W tym momencie skończył się czas wypowiedzi posłanki. Minister Czarnek odpowiedział Agnieszce Dziemianowicz-Bąk:

- Ja mam wniosek formalny, żeby pani raz jeszcze wysłuchała mojej wypowiedzi i przestała kłamać bezczelnie. Polacy widzą waszą narrację - pełną chamstwa, pełną kłamstwa, fałszowania rzeczywistości. Jeśli pani nie rozumie języka polskiego, to jest pani problem, a nie mój, i ja pani nie będę wyjaśniał słów w języku polskim.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk odpowiedziała ministrowi, przytaczając jego słowa z wywiadu, którego tego samego dnia rano udzielił w TVP Info:

- "Przecież wszyscy Polacy widzą, co się dzieje na ulicach i na czym polega tolerancja. Przecież to, co się tam działo, nie ma nic wspólnego z tolerancją i równością. Polacy widzą, kto jest normalny, a kto nie".

W tym momencie posłowie Zjednoczonej Prawicy zaczęli klaskać i wiwatować, by wyrazić poparcie dla tych słów ministra Czarnka. Dziemianowicz-Bąk kontynuowała wśród oklasków i zawołań posłów Zjednoczonej Prawicy, które ją zagłuszały:

- Panie ministrze, nie jest pana prawem, nie jest pana kompetencją odmawianie uczniom, młodzieży, nauczycielom i żadnej mniejszości korzystania z konstytucyjnego prawa do gromadzenia się i wyrażania własnych poglądów. Panie ministrze, jedyny język, jaki pan zna, to język nienawiści, język szczucia i język, który prowadzi do tego, że uczniowie, na straży których powinien pan stać, popełniają samobójstwa i dokonują samookaleczeń.

Śmiechy, oklaski i wiwaty ze strony Zjednoczonej Prawicy trwały w najlepsze.

Dziemianowicz-Bąk: Kim trzeba być, by przy wspomnieniu o dzieciach, które odebrały sobie życie, bić brawo?

Po obradach Agnieszka Dziemianowicz-Bąk skomentowała to na Twitterze:

"Kim trzeba być, by przy wspomnieniu o dzieciach, które odebrały sobie życie, bić brawo?
Najwyraźniej - posłem PiS".

Inne posłanki i posłowie Lewicy także wyraziły swoje zaniepokojenie:

Z kolei Katarzyna Lubnauer zapowiedziała, że składa wniosek o odwołanie ministra Czarnka.

Janusz Schwertner, dziennikarz, autor nagradzanego reportażu o psychiatrii dzieci LGBT+ Miłość w czasach zarazy, skomentował:

"Bardziej podłego zachowania w Sejmie trudno sobie wyobrazić. Obrazek, który przechodzi do historii pogardy. No ale my robimy swoje - pomimo tych ponurych czasów"

Czarnek: Domagam się od Pani natychmiastowego odwołania obraźliwych słów wobec uczestników Parady Równości

Od rana, po wywiadzie w TVP Info, "Czarnek" trenduje na Twitterze. Wśród użytkowników Twittera pojawiają się komentarze w sprawie.

Sam minister Czarnek napisał, że domaga się od Agnieszki Dziemianowicz-Bąk odwołania obraźliwych słów o uczestnikach Parady Równości, sugerując, że to ona tak ich nazwała, a nie on:

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >