wtv.pl
U Kuby Wojewódzkiego gościł prezydent Lech Wałęsa

screen YouTube.com/tvnpl

Lech Wałęsa zdradził osobistą kwestię w programie Kuby Wojewódzkiego

13 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

  • We wtorek na antenie TVN wyemitowano odcinek show Kuby Wojewódzkiego, gdzie jednym z gości był Lech Wałęsa

  • Były prezydent potwierdził, że jego niedawne ogłoszenie o pracę nie jest żartem. Wskazał, że przez obecną sytuację został do tego zmuszony

Wczoraj na kanapie u Kuby Wojewódzkiego gościł Lech Wałęsa. Do tej pory były prezydent nie chciał zgodzić się na wizytę u samozwańczego króla TVN. Okazuje się jednak, że w tej kwestii wiele się zmieniło. Postanowił skomentować również swoje niedawne ogłoszenie dotyczące poszukiwania pracy.

Aktywność Lecha Wałęsy w ostatnim czasie wywołuje całkiem spore zainteresowanie. Były prezydent nieustannie dzieli się swoją codziennością w sieci, od publikacji spożywanych posiłków, po opis wizyt w szpitalach i sanatoriach.

Tym razem jednak Lech Wałęsa znalazł się w centrum zainteresowania w związku z wizytą w programie u Kuby Wojewódzkiego. Kontrowersyjny dziennikarz TVN zdecydował się zapytać byłego prezydenta o kilka kłopotliwych kwestii.

Zaskakujące wystąpienie Lecha Wałęsy u Kuby Wojewódzkiego

Sam Lech Wałęsa przyznał, że wcześniej odmawiał zgody na wystąpienie u Kuby Wojewódzkiego. Wyznał, że decyzje te związane były z radami innych osób. — Kilka razy miało dojść do naszego spotkania, ale moje otoczenie, przyjaciele, mówili, że nie. Ale tym razem to ja decyduję i właśnie chcę — oświadczył były prezydent.

Na kanapie w studio TVN zasiadła jeszcze Ola Żebrowska. Żona aktora Michała Żebrowskiego. Nie ulega jednak wątpliwości, że to wizyta Lecha Wałęsy była dla widzów ciekawsza.

małgorzata wassermann

Ekspertka przeanalizowała mowę ciała Małgorzaty Wassermann

CZYTAJ DALEJ

Rzadko bowiem zdarza się, by osoba zajmująca w przeszłości tak wysokie stanowisko w państwie decydowała się na udział w programie rozrywkowym. W rozmowie padło kilka interesujących kwestii.

Pewne jest, że Lech Wałęsa nie należy do osób, które biegle czują się w dyplomacji. Była głowa państwa stwierdziła, że cechuje go praktycyzm podejmowanych działań. Sam Kuba Wojewódzki został nazwany teoretykiem.

Padło pytanie o poszukiwania przez Lecha Wałęsy pracy

Kuba Wojewódzki to gospodarz, który nie oszczędza swoich gości. Zadaje niewygodne pytania, często przekraczające pewne granice. Goszcząc Lecha Wałęsę, nie mógł nie zapytać o niedawno zamieszczone ogłoszenie o pracę.

Były polityk napisał w nim, że za dwugodzinne spotkanie z nim liczyć trzeba się z wydatkiem rzędu 20 tys. złotych (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<). Kuba Wojewódzki dopytywał, czy jest to żart.

Lech Wałęsa szczerze przyznał, że nie. — Do tej pory pieniądze mnie nie obchodziły, ale miałem dobrą pozycję, bo pieniądze same do mnie przychodziły. Teraz się to zmieniło. Ta choroba, która nas trafiła — wyznał na antenie TVN były prezydent.

Jaką pracę podjąć może Lech Wałęsa?

W kontynuacji wątku Kuba Wojewódzki zapytał, jakich zajęć mógłby podjąć się były prezydent. Nie ulega wątpliwości, że stawka przez niego wskazana jest naprawdę wygórowana.

Prowadzący program zapytał, co Lech Wałęsa robi najlepiej, na co gość ze śmiechem przyznał, że najlepsze to „robi wrażenie przy robotach odpłatnych”.

Dodał jednak szybko, że nadal odnajduje się w pracy elektryka. Wyznał, że po zakończeniu sprawowania funkcji prezydenta samodzielnie złożył jeszcze 10 komputerów. Jednocześnie zastrzegł, że „niczego się nie nauczył”.

Lech Wałęsa przypomniał jednocześnie, że nie zatrzymał dla siebie pieniędzy, które otrzymał w ramach przyznania Nagrody Nobla. Kwota w całości trafiła do Stoczni Gdańskiej.

Zdjęcie wyróżniające to fragment zapowiedzi programu Kuby Wojewódzkiego w TVN. Całość materiału znaleźć można pod adresem YouTube.com/tvnpl

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Plejada / YouTube.com @tvnpl

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >