wtv.pl
Lech Wałęsa postanowił szukać pracy przez internet.

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Ogłoszenie Lecha Wałęsy pojawiło się na portalu dla osób szukających pracy

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Lech Wałęsa miał postanowić szukać pracy przez internet. Były prezydent opublikował ogłoszenie na portalu dla osób powyżej 50. roku życia. Za biznesowe spotkanie z legendą "Solidarności" trzeba zapłacić przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy

Od momentu rozpoczęcia pandemii co pewien czas media obiegają słowa Lecha Wałęsy, który narzeka na swą sytuację finansową. Do tej pory były prezydent dorabiał do emerytury, biorąc udział w licznych konferencjach. Ze względu na trwające restrykcje wyjazdy zagraniczne okazały się jednak niemożliwe.

Choć była głowa państwa może liczyć na przeszło 6 tys. zł emerytury, Wałęsa niejednokrotnie zapewniał, że bankrutuje. Dodawał, że jego małżonka co miesiąc wydaje więcej, niż udaje mu się zarobić.

Lech Wałęsa w tarapatach finansowych?

Tęsknię za wyjazdami, bo mi pomagały dokładać do chlebka – mówił w ubiegłym roku laureat Pokojowej Nagrody Nobla. Informował też, że szuka pracy, zapewniając, że może robić wszystko, jednak najlepiej czuje się w zawodzie elektryka.

W rozmowie z "SE" wskazywał, że nadal pamięta choćby prawo Ohma. Ubolewał jednak nad faktem, że urządzenia elektryczne znacznie się zmieniły, i zastanawiał się, czy "by go teraz nie zabiły".

Jakiś czas później Lech Wałęsa zapewniał, że został bankrutem, przez co żaden z członków jego rodziny nie dostanie od niego prezentów. Zwrócił uwagę, że kiedy miał środki, zdecydował się je rozdawać. – Rozdałem i stanąłem z pustą kieszenią – mówił w rozmowie z Polsatem News.

Wałęsa szuka pracy przez internet

Sytuacja finansowa byłego prezydenta najwyraźniej nie uległa poprawie. Wałęsa najpewniej postanowił bowiem szukać pracy przez internet. Jego ogłoszenie pojawiło się w serwisie flexi.pl.

Były działacz "Solidarności" reklamuje się jako świetny mówca oraz doskonały przywódca. Wymieniwszy swoje zasługi, zapewnia, że może prowadzić spotkania oraz szkolenia dla liderów.

Wałęsa dodaje, że chętnie poprowadzi też spotkania motywacyjne zarówno w firmach, jak i w rodzinach. W ramach promocji może ponadto zapewnić inne usługi, jak choćby wspólne zdjęcia czy autografy.

Lech Wałęsa zaznacza, że choć pobiera prezydencką emeryturę, chciałby dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Usługi byłego prezydenta nie należą jednak do najtańszych. Za około dwugodzinne spotkanie trzeba zapłacić przynajmniej 20 tys. zł.

Lech Wałęsa podkreślił jednak, że cena za jego wizytę jest "do ustalenia".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: flexi.pl / se.pl / polsatnews.pl / WTV

Podobne artykuły

Polityka

Nagrody w Ministerstwie Zdrowia, aż 20 mln zł w 6 lat. "Jak trzeba dać pielęgniarkom, to pieniędzy nie ma"

Czytaj więcej >
Lokalne wybory to cisza wyborcza w niemal całym kraju

Polityka

Od północy trwa wyjątkowa cisza wyborcza. 13 czerwca wielu Polaków spotka się przy urnach

Czytaj więcej >

Polityka

Protest pod Pałacem Prezydenckim. Przypomnieli słowa Andrzeja Dudy

Czytaj więcej >
(screen) Youtube/Onet Rano

Polityka

Oficjalne wyniki wyborów w Rzeszowie. Zwyciężył Konrad Fijołek, kandydat opozycji

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polityka

Margot i Łania ze Stop Bzdurom odpowiedzą przed sądem. Grozi im więzienie

Czytaj więcej >
Andrzej Duda i Kinga Duda

Polityka

Andrzej Duda nie otrzymał zaproszenia na ślub córki? Zastanawiający wpis na Twitterze prezydenta

Czytaj więcej >