wtv.pl
rząd - obostrzenia

Jakub Kaminski/East News

Które obostrzenia zostaną zniesione? Rząd podał datę konferencji

2 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

W środę rządzący mają zaprezentować decyzje dotyczące luzowania restrykcji na najbliższe tygodnie, do 26 czerwca. Z zapewnień ministra zdrowia wynika jednak, że choć zmiany będą istotne, cechować będzie je "kosmetyczny" charakter. Plan na okres wakacyjny zostanie ogłoszony w najbliższy poniedziałek.

W trakcie wczorajszej konferencji prasowej, na której przedstawiciele rządu zapowiedzieli uruchomienie szczepień dla dzieci od 12 do 15 roku życia, Adam Niedzielski zapowiedział dalsze kroki w sprawie luzowania obostrzeń.

Podczas planowanej na środę konferencji przedstawiony ma zostać plan działania do 26 czerwca, a zatem do momentu rozpoczęcia wakacji.

Rząd przedstawi informacje dot. luzowania restrykcji

1 czerwca szef Ministerstwa Zdrowia dodał, że ogłoszone dziś decyzje raczej nie wpłyną w znaczny sposób na "poziom liberalizacji obostrzeń", który w opinii ministra jest w Polsce wysoki na tle Europy.

Jak przypomina internetowy serwis radia RMF FM, Niedzielski zapowiedział, że rządzący planują "kosmetyczne" zmiany.

Szczepienia

Zmierzamy do "społeczeństwa dwóch prędkości"? Znamienne słowa eksperta

CZYTAJ DALEJ

Według nieoficjalnych ustaleń portalu zmiany mogą dotyczyć otwarcia dyskotek i sal zabaw, a także zwiększenia limitu gości na imprezach weselnych.

Na wtorkowej konferencji minister zdrowia sugerował bowiem, że obszarem objętym zmianami będą zgromadzenia i związane z nimi limity.

Z wypowiedzi szefa resortu zdrowia wynika, że długofalowy plan, które obejmie również nadchodzące wakacje, zostanie zaprezentowany w najbliższy poniedziałek. O zmianach poinformować ma premier Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że w związku ze spadkiem dobowej liczby zakażeń świadczących o zakończeniu trzeciej fali epidemii 15 maja rządzący znieśli obowiązek zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu.

Od 21 maja możemy wybrać się do kina i teatru, pamiętając, że obłożenie sali wynosić może 50 procent.

Od ubiegłego weekendu do działania powróciła zamknięta od października minionego roku gastronomia. Zajęty nadal może być jednak co drugi stolik, a odległość między gośćmi powinna wynosić 1,5 metra.

Na wspomnianych weselach czy komuniach na ten moment przebywać może 50 gości. Od poniedziałku do nauki stacjonarnej powrócili ponadto wszyscy uczniowie.

Od 4 czerwca ruszą też koncerty plenerowe. Limit widzów bez zagwarantowania przez organizatora miejsc siedzących wynosił będzie 250, co spotkało się z licznymi protestami pracowników branży muzycznej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: rmf24.pl

Podobne artykuły

Zauważono, że 14. emerytura nie została wyszczególniona przez rząd w planie finansowym przekazanym do instytucji europejskich

Gospodarka

14. emerytura nie będzie wypłacana? Rząd tego nie przewidział?

Czytaj więcej >

Gospodarka

Zaczynają się kontrole pod CPK. Geodeci mogą wejść na waszą działkę i zapukać

Czytaj więcej >

Gospodarka

GIS ostrzega: Wykrycie bakterii Salmonella w partii sezamu łuskanego

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Gospodarka

Wszystkie sklepy zamknięte w niedziele niehandlowe? PiS szykuje nowelizację ustawy

Czytaj więcej >

Gospodarka

Rząd bierze się za emerytów. Zachęta do dłuższej praca pojawi się w KPO

Czytaj więcej >

Gospodarka

Polscy lekarze dostali zaledwie 19 zł podwyżki

Czytaj więcej >