wtv.pl > Polityka > Konferencja Dworczyka, Morawieckiego i Czarnka. Ogłosili szczegóły akcji szczepień dzieci
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:50

Konferencja Dworczyka, Morawieckiego i Czarnka. Ogłosili szczegóły akcji szczepień dzieci

konferencja - niedzielski dworczyk czarnek
(zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

Trwa konferencja prasowa przedstawicieli rządu, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka i szefa KPRM Michała Dworczyka. Przedstawiono szczegóły decyzji w sprawie szczepień dzieci w wieku 12-15 lat.

Tuż po godzinie 12:30 ruszyła konferencja z udziałem szefów Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki, a także przedstawiciela rządu ds. szczepień.

Już nad ranem goszczący w Programie Pierwszym Polskiego Radia Michał Dworczyk zapowiedział, że we wtorkowe popołudnie przedstawiona zostanie decyzja dotycząca zapisów na przyjęcie preparatu przeciw COVID-19 dla dzieci między 12 a 15 rokiem życia.

W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" szef Kancelarii Premiera wskazał z kolei, że rozpoczęcie szczepień dla wspomnianej grupy jest "bardzo prawdopodobne", a projekt poparła Rada Medyczna przy premierze.

Przypomnijmy, że poprzednio władze Unii Europejskiej dopuściły preparat firmy BioNTech/Pfizer również dla dzieci od 12 do 15 lat.

Konferencja przedstawicieli rządu. Ruszają szczepienia dla dzieci

Wcześniejsze doniesienia potwierdzono w czasie popołudniowej konferencji prasowej. Jako pierwszy głos zabrał szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Na początku przedstawiono najnowsze doniesienia ws. Narodowego Programu Szczepień. Przekazano, że na ten moment wykonano przeszło 20 milionów zabiegów.

Od 7 czerwca rozpocznie się szczepienie dla dzieci od 12 do 15 lat – powiedział przedstawiciel rządu. Wspomniana grupa to około 2,5 miliona uczniów.

Jednocześnie zapowiedziano otwarcie zapisów dla jeszcze młodszych dzieci. – Toczą się badania nad dopuszczeniem do szczepień dzieci w wieku 7-12 lat – zapewnił Dworczyk. Dodał, że istnieje szansa na to, by wyniki badań pojawiły się już we wrześniu.

Zwrócono uwagę, że na ten moment szczepienia uczniów od 12. roku życia ruszą w populacyjnych punktach szczepień.

Według słów szefa MEiN Przemysława Czarnka akcja szczepień w szkołach ruszy od 13 do 17 września.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV | Twitter

Powiązane