wtv.pl > Polska > Karczew. Policja zatrzymała kobietę, która miała gryźć swoje dziecko
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:50

Karczew. Policja zatrzymała kobietę, która miała gryźć swoje dziecko

W Karczewie zatrzymana została 28-letnia matka, która gryzła swoje dziecko
materiały policyjne

Niecodzienne zgłoszenie otrzymali policjanci z komisariatu w Karczewie. Przedszkolanki opiekujące się 4-letnią dziewczynką zauważyły na jej ciele obrażenia. Z racji, iż wszystko wskazywało na to, że dziecko nie było w stanie zadać ich sobie samo, zdecydowano o konieczności poinformowania policji. Zatrzymana 28-letnia matka przyznała, że gryzła swoje dziecko. Wytłumaczyła, dlaczego się na to zdecydowała. Kobieta obecnie przebywa w areszcie.

  • Policja w Karczewie otrzymała zgloszenie z tamtejszego przedszkola

  • Nauczycielki stwierdziły na ciele jednej z 4-latek siniaki i obtarcia na całym ciele

  • Funkcjonariusze zatrzymali 28-letnią matkę dziecka, a ta przyznała się, że uderzała ją legginasami oraz gryzła

  • Miała być to forma kary za to, że 4-letnia dziewczynka była niegrzeczna

  • Kobieta została zatrzymana na 3 miesiące. Grozi jej nawet 8 lat więzienia

4-letnie dziecko mieszkające w Karczewie było ofiarą własnej matki. Nauczycielki z przedszkola zauważyły na ciele dziewczynki niepokojące ślady.

Policjanci z Karczewa musieli podjąć działania względem 28-letniej matki dziewczynki. Przedszkolanki szybko zdały sobie sprawy, że siniaki i obtarcia nie są wynikiem dziecięcych zabaw, czy niezdarności.

Co więcej, obrażenia znajdowały się w takich miejscach, gdzie 4-latka nie była w stanie sama ich sobie zadać. Matka nie ukrywała, że to właśnie ona jest odpowiedzialna za ich powstanie. Na szczęście czujność nauczycielek i dyrekcji przedszkola w Karczewie pozwoliło zakończyć dramat dziewczynki.

Karczew: matka przyznała się do gryzienia córki

Po tym, jak do akcji wkroczyli policjanci i zatrzymali 28-letnią matkę dziewczynki, szybko wyjaśniono, skąd pochodzą obrażenia na ciele 4-letniego dziecka.

Kobieta miała wyznać, że gryzła swoją córkę. Dodatkowo miała uderzać ją legginsami. — Tłumaczyła, że to dlatego, że dziewczynka była niegrzeczna — przekazała sierż. sztab. Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

W podwarszawskim Karczewie koszmar 4-letniej dziewczynki mógł trwać już jakiś czas. Obrażenia wskazują, że przemoc nie była jednorazowa i istnieje ryzyko, że już od jakiegoś czasu 28-letnia matka biła i gryzła swoją córeczkę.

Obrażania takie jak siniaki i obtarcia zostały zauważone nie tylko na rękach. Również w tak newralgicznych miejscach, jak głowa i szyja 4-latki.

28-letnia kobieta pozostanie w areszcie przez 3 miesiące

Kobieta została natychmiast zatrzymana. Policja z komistariatu w Karczewie po zgłoszeniu z placówki przedszkolnej pojechała do domu 4-latki i to właśnie tam znaleziono jej matkę.

>

Źródło: KPP w Otwocku

Przez najbliższe 3 miesiące 28-latka pozostanie w areszcie. Postawiono jej zarzut fizycznego znęcania się nad córką. W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa. Grozi jej nawet 8 lat więzienia.

Pamiętajmy, że nie wolno być obojętnym na przemoc, nie tylko tą względem dzieci. Brak reakcji to przyzwolenie na to, by ktoś inny cierpiał. W przypadku posiadania podejrzeń na temat tego, że ktoś może być ofiarą przemocy domowej, poinformuj o tym fakcie najbliższy komisariat policji.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: kppotwock.policja.waw.pl / Onet