wtv.pl
Ksiądz

Quidec Pacheco - Pixabay

Ksiądz wypił, wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję. Parafianie zdziwieni, że już odprawia msze

24 Maja 2021

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Ksiądz z Białej Podlaskiej jeszcze niedawno kierował pojazdem osobowym pod wpływem alkoholu, a już wrócił do sprawowania posługi kapłańskiej. Co więcej, duchowny doprowadził do kolizji. Sprawa została opisana przez lokalne media, a sam Grzegorz K. długo nie schodził z medialnego świecznika. Kapłan prowadzi nabożeństwa na terenie kościoła pod wezwaniem świętej Anny w Białej Podlaskiej.

Ksiądz z Białej Podlaskiej w 2017 roku spowodował wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu. Na samym wstępie należy jednak podkreślić, że w wyniku zdarzenia całe szczęście nikomu nie stała krzywda.

Na miejsce przyjechały służby mundurowe, a w wyniku wstępnych czynności wykryto u Grzegorza K. 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Ksiądz po 3 latach od wypadku wrócił do prowadzenia nabożeństw

Sprawa trafiła do sądu. Warto przypomnieć, że kwestię prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości reguluje artykuł 178 Kodeksu karnego.

"Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2." - czytamy.

Ostatecznie przez wzgląd na szczęśliwy finał sprawy udało się znacznie złagodzić karę dla księdza z Białej Podlaskiej. Grzegorz K. otrzymał 4-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Nie żyje 11-letni Sebastian

11-letni Sebastian wysłał sms-a mamie i zaginął. Są najnowsze wiadomości, nie żyje

CZYTAJ DALEJ

Zarządzono także karę tysiąca złotych grzywny. Kolejną karą była konieczność wpłaty 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomoc Pokrzywdzonym w Wypadkach.

Co więcej, konsekwencje przyszły także ze strony wspólnoty wyznaniowej. Ksiądz Jerzy Świątek w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" opowiedział o decyzjach Kurii Diecezjalnej w Siedlach.

- Zastosowano środki dyscyplinujące, polegające na zawieszeniu jego pracy duszpasterskiej, skierowaniu go do zamieszkania w Domu Księży Emerytów - tłumaczył.

Dodatkowo Kościół objął księdza z Białej Podlaskiej dozorem dyrektora Domu Księży Emerytów. Wydano zakaz sprawowania sakramentów oraz nakazano poddanie się terapii.

W ostatnich dniach, po 3 latach ksiądz Grzegorz K. decyzją biskupa powrócił do sprawowania posługi kapłańskiej w kościele pod wezwaniem świętej Anny W Białej Podlaskiej.

Warto zaznaczyć, że kapłan jeszcze nie skończył kary w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Ksiądz Świątek tłumaczy decyzję poprawą postawy Grzegorza K. Apel przedstawił także ksiądz Ryszard Koziel. - Ten człowiek wychodzi na prostą, staje na nogi. Proszę nie dobijać księdza - dodawał.

Warto podkreślić, że Grzegorz K. wciąż zmaga się z licznymi obostrzeniami. Jak podają dziennikarze "Dziennika Wschodniego", duszpasterz może świadczyć posługę jedynie w parafii ulokowanej najbliżej domu rodzinnego. Nie wyznaczono mu zadań duszpasterskich ani posługi wikariuszowskiej.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Dziennik Wschodni]

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >