wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz, z którego inni powinni brać przykład? Na "kopertę" odpowiedział: "Proszę przelać na WOŚP. Bóg zapłać"

1 Lutego 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Sławomir Dziankowski to ksiądz regularnie udzielający się w mediach społecznościowych, gdzie wypowiada się nie tylko na temat wiary, ale też chętnie wdaje się w dyskusje na temat aktualnych wydarzeń. W poniedziałek ksiądz ponownie dał się poznać jako osob

  • Sławomir Dziankowski to ksiądz znany z tego, że udziela się na TikToku

  • Ksiądz Dziankowski nie boi się wygłaszać niepopularnych opinii

  • W grudniu pisaliśmy o jego krytyce pod adresem Tadeusza Rydzyka

  • W niedzielę ksiądz Dziankowski ponownie zaskoczył odbiorców

O księdzu Sławomirze Dziankowskim pisaliśmy na WTV.pl także w grudniu ubiegłego roku. Udzielający się na TikToku duchowny dał się poznać jako człowiek, który nie boi się wygłaszać poglądów odbiegających od katolickiego mainstreamu. 

Można się było o tym przekonać, gdy Dziankowski skomentował kontrowersyjne słowa wypowiedziane przez Tadeusza Rydzyka podczas 29. urodzin Radia Maryja . Rydzyk przedstawił wtedy oskarżanego o tuszowanie przypadków pedofilii w kościele biskupa Edwarda Janiaka jako męczennika mediów.

- To, że ksiądz zgrzeszył? To zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja - mówił wtedy Rydzyk, którego słowa wkrótce cytowane były przez większość polskich mediów jako przykład oderwania kleru od rzeczywistości.

- Pokusy każdy ma, no ja też - przechodzi ładna kobieta, no to jakaś pokusa się zrodzi. Ale nie pedofilia, to jest chore! Pedofilia nie jest żadną pokusą, to są ludzie, którzy dopuścili się najgorszych przestępstw i najcięższe w tym wszystkim jest, że często ich ludzie wybielają - komentował wystąpienie Rydzyka Dziankowski, podkreślając, że nie rozumie postępowania hierarchów stojących w obronie pedofili.

- Ale jeszcze bardziej mnie irytuje, że są tacy ludzie, którzy ich ukrywali i ukrywają nadal i nie widzą problemu. Chciałbym, żeby zostali skazani, ale chciałbym, żeby była też wrażliwość na tych, którzy zostali skrzywdzeni, żeby odpowiedni zostali wynagrodzeni i żeby przede wszystkim było zrozumienie, że oni są ofiarami - dodał Dziankowski w filmie opublikowanym na TikToku.

W innej sytuacji jeden z użytkowników TikToka wyraził swoje rozczarowanie tym, że ksiądz Sławomir Dziankowski "popiera" na TikToku kanał dziewczyny, "która opowiadała, gdzie się puszczała i w jakich pozycjach"

- Trochę mnie zirytował ten komentarz - odpowiedział na to Dziankowski. - Ja się zawiodłem jeszcze bardziej, że w XXI wieku w ogóle takie słownictwo funkcjonuje wobec kobiet - tłumaczył duchowny, podkreślając, że jest to jego zdaniem niestosowne słownictwo.

Księdzu zaproponowano kopertę

Poniedziałek przyniósł z sobą kolejny przykład godnego pochwały zachowania księdza Dziankowskiego, który w filmiku na TikToku opowiadał o jednej z użytkowniczek serwisu. Stwierdził, że chociaż daje ona swoimi wypowiedziami świadectwo wiary, to jednak należy się zdystansować do jej wypowiedzi, w których krytykuje papieża Franciszka, bo wynikają one z jej niewiedzy.

Wypowiedź księdza kolejny raz zjednała mu sympatię odbiorców, z których jeden zaproponował, że przekaże mu "kopertę". Reakcja księdza była natychmiastowa. "Proszę przelać na WOŚP, Bóg zapłać" - napisał na TikToku ksiądz Dziankowski.

undefined

Źródło: TikTok / Sławomir Dziankowski

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >