wtv.pl > Polska > Jurek Owsiak uderza w TVP podczas konferencji prasowej. Przypomniał niewygodne fakty z przeszłości
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 08:25

Jurek Owsiak uderza w TVP podczas konferencji prasowej. Przypomniał niewygodne fakty z przeszłości

wtv
WTV.pl
  • Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdarzenie zostało zignorowane przez TVP

  • Jurek Owsiak przypomniał, że projekt WOŚP powstał w Telewizji Polskiej. Obecnie publiczny nadawca skupia się na wymazywaniu serduszek fundacji

  • "Myślę, że kiedyś tam wrócimy. Telewizja publiczna pozwala sobie na bzdurne gadanie" - mówił lider grupy

Jurek Owsiak już od samego rana nadaje relację ze studia WOŚP. Opinia publiczna jest na bieżąco informowana o efektach zbiórki pieniędzy i licytacjach. Ze sceny grają także młodzi artyści. Działacz społeczny zdobył się na specjalne podziękowania. Wspomniał także o TVP.

Jeszcze 6 lat temu TVP grało razem z WOŚP. Dziś Jurek Owsiak nie szczędził ostrych słów.

- Dziękujemy wszystkim, którzy grają z nami. Wszystkim artystom, wszystkim, którzy grają w sztabach na całym świecie, morsującym, wolontariuszom. Pokazaliście, że mimo pandemii, możemy zrobić coś, czego nie ma nigdzie na świecie - mogliśmy usłyszeć. Owsiak przypomniał, że WOŚP powstało w siedzibie Telewizji Polskiej.

 - Na koniec, moi drodzy, niestety, telewizja publiczna, która razem z nami to wymyśliła, to tam to powstało, 29 lat temu. Dziś TVP z nas zrezygnowało 5 lat temu. Szkoda, myślę, że kiedyś tam wrócimy i będziemy razem. Dziś Telewizja Polska pozwala sobie na bzdurne gadanie - dodawał działacz charytatywny.

Warto podkreślić, że TVP grało razem z WOŚP za czasów rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Lecha Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości, a także Platformy Obywatelskiej rządzącej w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Orkiestra od zawsze stroniła od polityki, jednocząc Polki, Polaków, w tym także polityków. 

 - Możecie nasze działania interpretować, jak chcecie. Możecie mówić, co chcecie. Już wymazywaliście nasze serduszko. Tam jest zgoda na tego typu działania - komentował lider Orkiestry. Padło także nawiązanie do pieniędzy, które TVP otrzymuje między innymi z budżetu państwa.

 - Powiem wam (TVP - przyp. red.) jedną rzecz. Żebyście nie wiem jak się napinali. Żebyście nie wiem, ile pary dali w gwizdek, nigdy nie zrobicie tak pięknego studia. Nigdy nie zrobicie tak szczerej, tak pięknej imprezy, tak pięknego spotkania - oceniał Owsiak. 

 - Nawet, gdybyście mieli 10 razy więcej pieniędzy, to i tak je wydacie źle, bo zrobicie to po swojemu, czyli szablonowo, nijako. Nie jesteście moją telewizją i nie jesteście telewizją milionów Polaków. Nie macie nic wspólnego ze słowem "publiczna" - wskazywał podczas przemówienia.

Przypomnijmy, że w ostatnim, bożonarodzeniowym wydaniu "Wiadomości" TVP po raz kolejny doszło do wymazania logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem serduszko zniknęło z ubrania jednej z rozmówczyń, którą była pani Krystyna Ahrens, właścicielka jednego ze sklepów w Waszyngtonie. Sytuację tłumaczono chęcią zasłonięcia logo sklepu.

W 2017 roku logo fundacji zniknęło również z kurtki posła PO Arkadiusza Myrchy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy]

Powiązane