wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Jurek Owsiak uderza w TVP podczas konferencji prasowej. Przypomniał niewygodne fakty z przeszłości

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alan Wysocki

Udostępnij:

Władze TVP jeszcze 6 lat wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dziś podczas finałowej zbiórki Jurek Owsiak nie szczędził ostrych słów pod adresem Telewizji Polskiej. Tymczasem na koncie wolontariuszy odnotowano aż 70 milionów

  • Trwa 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zdarzenie zostało zignorowane przez TVP

  • Jurek Owsiak przypomniał, że projekt WOŚP powstał w Telewizji Polskiej. Obecnie publiczny nadawca skupia się na wymazywaniu serduszek fundacji

  • "Myślę, że kiedyś tam wrócimy. Telewizja publiczna pozwala sobie na bzdurne gadanie" - mówił lider grupy

Jurek Owsiak już od samego rana nadaje relację ze studia WOŚP. Opinia publiczna jest na bieżąco informowana o efektach zbiórki pieniędzy i licytacjach. Ze sceny grają także młodzi artyści. Działacz społeczny zdobył się na specjalne podziękowania. Wspomniał także o TVP.

Jeszcze 6 lat temu TVP grało razem z WOŚP. Dziś Jurek Owsiak nie szczędził ostrych słów.

- Dziękujemy wszystkim, którzy grają z nami. Wszystkim artystom, wszystkim, którzy grają w sztabach na całym świecie, morsującym, wolontariuszom. Pokazaliście, że mimo pandemii, możemy zrobić coś, czego nie ma nigdzie na świecie - mogliśmy usłyszeć. Owsiak przypomniał, że WOŚP powstało w siedzibie Telewizji Polskiej.

 - Na koniec, moi drodzy, niestety, telewizja publiczna, która razem z nami to wymyśliła, to tam to powstało, 29 lat temu. Dziś TVP z nas zrezygnowało 5 lat temu. Szkoda, myślę, że kiedyś tam wrócimy i będziemy razem. Dziś Telewizja Polska pozwala sobie na bzdurne gadanie - dodawał działacz charytatywny.

Warto podkreślić, że TVP grało razem z WOŚP za czasów rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Lecha Kaczyńskiego i Prawa i Sprawiedliwości, a także Platformy Obywatelskiej rządzącej w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym. Orkiestra od zawsze stroniła od polityki, jednocząc Polki, Polaków, w tym także polityków. 

 - Możecie nasze działania interpretować, jak chcecie. Możecie mówić, co chcecie. Już wymazywaliście nasze serduszko. Tam jest zgoda na tego typu działania - komentował lider Orkiestry. Padło także nawiązanie do pieniędzy, które TVP otrzymuje między innymi z budżetu państwa.

 - Powiem wam (TVP - przyp. red.) jedną rzecz. Żebyście nie wiem jak się napinali. Żebyście nie wiem, ile pary dali w gwizdek, nigdy nie zrobicie tak pięknego studia. Nigdy nie zrobicie tak szczerej, tak pięknej imprezy, tak pięknego spotkania - oceniał Owsiak. 

 - Nawet, gdybyście mieli 10 razy więcej pieniędzy, to i tak je wydacie źle, bo zrobicie to po swojemu, czyli szablonowo, nijako. Nie jesteście moją telewizją i nie jesteście telewizją milionów Polaków. Nie macie nic wspólnego ze słowem "publiczna" - wskazywał podczas przemówienia.

Przypomnijmy, że w ostatnim, bożonarodzeniowym wydaniu "Wiadomości" TVP po raz kolejny doszło do wymazania logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem serduszko zniknęło z ubrania jednej z rozmówczyń, którą była pani Krystyna Ahrens, właścicielka jednego ze sklepów w Waszyngtonie. Sytuację tłumaczono chęcią zasłonięcia logo sklepu.

W 2017 roku logo fundacji zniknęło również z kurtki posła PO Arkadiusza Myrchy.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

  • 20 tys. złotych za urodzenie dziecka z wadą letalną? Kolejny pomysł rządzących ma przekonać kobiety

  • Kolejny incydent niebezpiecznego "morsowania" w górach. Żołnierze uratowali dwóch mężczyzn na szczycie Tarnicy

  • Kaczyński tłumaczy zakup felernych respiratorów. "Służby specjalne nie widziały przeciwwskazań"

Źródło: [Facebook/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy]

Alan WysockiAutor

Ateista roku 2018, redaktor WTV.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

Nowa Biała. Mieszkańcy opisali walkę z żywiołem. Nowe, niepokojące relacje

Czytaj więcej >
Poważna awaria w mBanku

Awaria w mBanku. Klienci nie mogą się logować do swoich kont, czy dokonywać transakcji. Pojawią się zgłoszenia o znikaniu z kont pieniędzy

Czytaj więcej >

Konin. Włamywacz zasnął w trakcie napadu. Był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk zawiadamia o zamknięciu Szpitala Narodowego

Michał Dworczyk ogłosił zamknięcie tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym

Czytaj więcej >