wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Ksiądz na TikToku zirytował się zawstydzaniem w odniesieniu do wolności pożycia innej kobiety. Mówi o poszanowaniu cudzego systemu wartości

20 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Ksiądz Sławomir Dziankowski znów zaskakuje i to na ponownie na plus. Na swoim TikToku udostępnił krótką wypowiedź dotyczącą komentarza związanego z obserwowaniem przez duchownego jednej z TikTokowiczek, ateistki. Ksiądz Dziankowski w paru sł

  • Ksiądz Sławomir Dziankowski chętnie udziela się w najróżniejszym mediach społecznościowych - m. in. również na TikToku.

  • Duchowny zasłynął ostatnio z ostrych wypowiedzi na temat Tadeusza Rydzyka i jego słów o bp. Janiaku.

  • Teraz Dziankowski wypowiedział się krytycznie na temat słów jednego z komentatorów jego profilu.

  • Jak stwierdził, użyte przez komentatora słownictwo uwłacza godności kobiet i nie powinno być używane w XXI wieku.

Zdaje się, że Dziankowski szybko zyskuje sobie nowych fanów swoim zrównoważonym i spokojnym podejściem. 

Ksiądz Dziankowski - pierwszy krytyk klerykalizmu

Ksiądz Sławomir Dziankowski jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i w ten sposób chce sięgnąć do serc młodych. W przeciwieństwie do wielu innych duchownych, nie unika tematów trudnych i stara się rozmawiać w wyważony sposób z osobami, które nie podzielają jego poglądów.

Niedawno wypowiedział się na temat słynnego cytatu Tadeusza Rydzyka: To, że ksiądz zgrzeszył? To zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja.

- Pokusy każdy ma, no ja też - przechodzi ładna kobieta, no to jakaś pokusa się zrodzi. Ale nie pedofilia, to jest chore! Pedofilia nie jest żadną pokusą, to są ludzie, którzy dopuścili się najgorszych przestępstw i najcięższe w tym wszystkim jest, że często ich ludzie wybielają - mówił wtedy, kiedy polski Kościół jeszcze w ogóle nie odnosił się do tego wydarzenia.

- Ale jeszcze bardziej mnie irytuje, że są tacy ludzie, którzy ich ukrywali i ukrywają nadal i nie widzą problemu. Chciałbym, żeby zostali skazani, ale chciałbym, żeby była też wrażliwość na tych, którzy zostali skrzywdzeni, żeby odpowiedni zostali wynagrodzeni i żeby przede wszystkim było zrozumienie, że oni są ofiarami - mówił. 

TikTok został nagrany przez złośliwy komentarz uderzający w jedną z użytkowniczek TikToka. Zuza_maria_26, bo o niej mowa, dzieli się z obserwującymi swoim życiem, zapraszając do picia herbaty, ale opowiadając też o swoich sprawach sercowych i nie tylko. Określa się również jako niewierząca.

Jedna z komentatorek obserwujących profil Dziankowskiego stwierdziła, że to dla niej za wiele i postanowił w ostrych słowach wypowiedzieć się o dziewczynie.

- Ksiądz popiera kanał Zuza_Maria. Dziewczyny, która opowiadała, gdzie się puszczała i w jakich pozycjach. Trochę się zawiodłam - pisała jedna z obserwatorek konta księdza. Duchowny postanowił natychmiast się do tego odnieść, zwracając uwagę przede wszystkim na niewybredny język użyty w stosunku do Zuzy_Marii.

Dziankowski: dajmy żyć ludziom według ich świata wartości

- Trochę mnie zirytował ten komentarz - mówił. - Ja się zawiodłem jeszcze bardziej, że w XXI wieku w ogóle takie słownictwo funkcjonuje wobec kobiet.

- Puszczać to ja sobie mogę latawce, jak jest ładny, wietrzny dzień, ale w odniesieniu do kobiet, myślę, że to jest całkowicie niestosowne i to jeszcze z ust innej kobiety  - dodał.

- To, że ktoś ma inny system wartości niż my, nie znaczy, że możemy w ten sposób określać jego zachowanie. Więc dajmy żyć ludziom według ich świata wartości, tym bardziej, że Zuza kiedyś wspomniała, że nie jest wierząca - opowiedział. 

Dziankowski nie zrezygnował z obserwowania Zuzy_Marii. Twierdził, że jej nagrania poprawiają mu dzień i są bardzo pozytywne. Można mieć tylko nadzieję, że zwycięży niedługo właśnie taki duch ewangelizacji. 

źródło: [TikTok/dziankowski][wtv.pl]

Podobne artykuły

Google Maps

Polska

Zbrodnia w Borowcach. Sąsiad opowiedział więcej o Jacku Jaworku. Mężczyzna miał spore problemy

Czytaj więcej >
W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >