wtv.pl
wtv.pl

WTV.pl

Dziewczyna podeszła do księdza z puszką WOŚP. Aż się zamachnął, zaczął na nią krzyczeć

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Proboszcz parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Rybniku zamieścił w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak ksiądz z kościoła św. Szczepana w Krakowie w agresywny sposób przepędza wolontariuszkę zbierającą datki na Wielk

  • Proboszcz Wojciech Adalberto Grzesiak zamieścił na Facebooku film dokumentujący sytuację z Krakowa

  • Tamtejszy ksiądz w agresywny sposób przepędził wolontariuszkę zbierającą datki na WOŚP

  • Na nagraniu widzimy, jak ksiądz krzyczy "Won stąd!", macha rękoma i tupie nogą

W niedzielę po południu ksiądz proboszcz z parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Rybniku, Wojciech Adalberto Grzesiak, znany także ze swojej pracy jako ratownik medyczny, zamieścił na Facebooku nagranie dokumentujące bulwersującą sytuację, do której miało dojść w Krakowie. 

"Nieraz mi wstyd za niektórych współbraci księży. Nieraz mi ich żal... " - napisał proboszcz, komentując film, na którym widzimy, jak ksiądz z kościoła św. Szczepana w Krakowie w agresywny sposób przepędza stojącą obok niego i usiłującą załagodzić sytuację wolontariuszkę WOŚP.

Ksiądz oskarża WOŚP o "diabolizm"

- Won stąd! Wara stąd! - krzyczy ksiądz do wolontariuszki, wykonując przy tym wymowny zamach ręką. - Wara stąd! - powtarza, w infantylnym pokazie złości tupiąc nogą w bruk. - TVN... diabolistyczne... same... Antychryst siedzi w tym... - mówi bez ładu i składu wyraźnie podenerwowany ksiądz, nie reagując na słyszalne w tle prośby, żeby się uspokoił. 

"Jesteśmy pod kościołem w Krakowie. Świętego Szczepana" - komentuje osoba nagrywająca całą sytuację z okna stojącego nieopodal samochodu. Na filmie widzimy jeszcze starszą kobietę, która wrzuca datek do puszki wolontariuszki WOŚP będącej ofiarą ataku furii krakowskiego księdza

Z uchwyconych na nagraniu wypowiedzi księdza nie sposób wywnioskować, jaki element działalności WOŚP wywołuje w nim tak nienawistne emocje i posądzenia o "diabolizm". Trudno powiedzieć, czy chodzi mu kupowanie sprzętu medycznego dla niedofinansowanych polskich szpitali, czy może o wspieranie psychiatrii dziecięcej

W rozmowie z redakcją WTV.pl dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ksiądz Łukasz Michalczewski odmówił komentarza w sprawie tego incydentu. O archidiecezji krakowskiej było ostatnio w mediach głośno z innego powodu.

Na początku roku pojawiła się informacja, że po 76 latach krakowska kuria wypowiedziała umowę najmu korzystającej z jej lokalu redakcji "Tygodnika Powszechnego". Według Gazety Wyborczej powodem tej decyzji mogła być niechęć arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do środowiska związanego z tygodnikiem

- Zaraz po upublicznieniu informacji o wypowiedzeniu zaczęła zwiększać się liczba sprzedanych prenumerat, ruszyły też wpłaty na konto Fundacji Tygodnika Powszechnego. Otrzymaliśmy niesamowite wsparcie w mediach społecznościowych. Dzwonili też właściciele nieruchomości, którzy oferowali wynajem pomieszczeń na nową redakcję. Odczytaliśmy to jako sygnał solidarności ze strony czytelników - mówiła w rozmowie z Gazetą Wyborczą wiceprezeska tygodnika Maja Kuczmińska.

Trudno dziwić się decyzji arcybiskupa Jędraszewskiego, skoro środowisko katolików skupionych wokół "Tygodnika Powszechnego" nie wydaje się podzielać jego homofobicznych poglądów, którym dał wyraz, nazywając LGBT "trzecią ideologią zła, po nazizmie i stalinizmie".

Źródło: Facebook / Wojciech Adalberto Grzesiak, Gazeta Wyborcza

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Podobne artykuły

Polska

Robisz zakupy przez internet? Sprawdź, które sklepy oferują zniżki dla klientów!

Czytaj więcej >

Polska

Brak pieniędzy na spłatę raty kredytu hipotecznego – co robić?

Czytaj więcej >

Polska

Z jaką odzieżą można świetnie połączyć golfy męskie? Odpowiadamy

Czytaj więcej >
Tadeusz Rydzyk obchodzi urodziny

Polska

Tadeusz Rydzyk obchodzi dziś 76. urodziny

Czytaj więcej >
Pomimo złej pogody w sobotę na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów.

Polska

Wymowne zdjęcia z Krupówek i Sopotu. Turyści już są na miejscu

Czytaj więcej >
Skandal w policji

Polska

Wyszła na jaw wielka afera w policji. Oskarżenia są porażające

Czytaj więcej >