wtv.pl
Pojawiło się oświadczenie Krzysztofa Rutkowskiego w związku z niedawnym odkryciem mającym mieć powiązanie ze sprawą Iwony Wieczorek

MARCIN GADOMSKI/AGENCJA SE/East News

Krzysztof Rutkowski tłumaczy się ze sprawy z Iwoną Wieczorek. „Policja się mści”

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ostre słowa Krzysztofa Rutkowskiego w związku z działaniami służb po oświadczeniu, iż znalazł on dowody w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Nie zabrakło stwierdzeń o tym, że policja ma się mścić w związku z rzekomym odkryciem, jakiego dokonała agencja detektywistyczna prowadzona przez Krzysztofa Rutkowskiego i jego żonę Maję. Jakie akcje zdecydowały podjąć organy ścigania?

21 maja informowaliśmy o sensacyjnych doniesieniach Krzysztofa Rutkowskiego w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Od lat poszukiwania młodej kobiety są jedną z najgłośniejszych nierozwiązanych spraw kryminalnych w kraju.

Ku zaskoczeniu wszystkich Krzysztof Rutkowski oświadczył, iż znalazł ubrania, które w jego opinii należały do Iwony Wieczorek. Od początku sprawa ta budzi sporo kontrowersji w związku z niejasnościami i wątpliwym źródłem pochodzenia przedmiotów (więcej na ten temat przeczytasz >TUTAJ<).

Okazuje się, że znaleziskiem agencji Krzysztofa Rutkowskiego zainteresowały się również służby. Niestety dla najsłynniejszego polskiego detektywa-celebryty nie tylko pod kątem zbadania nowego tropu. Zdecydowano się na działania, które nie przypadły do gustu pracującemu nad rozwiązaniem głośnej sprawy detektywowi.

Krytyka Krzysztofa Rutkowskiego względem działań policji

Zdecydowano o konieczności przeprowadzenia badań oraz przejrzenia telefonów i samochodów Krzysztofa Rutkowskiego, jego żony Mai oraz członków ekipy i informatora, który przekazał wiadomości na temat umiejscowienia rzeczy Iwony Wieczorek.

Jarosław Kaczyński

Magda Mołek odniosła się do słów Jarosława Kaczyńskiego o kobietach

CZYTAJ DALEJ

Byłem przesłuchiwany przez cztery godziny. Pobrano próbki DNA ode mnie i ludzi z mojej ekipy, po to, żeby potwierdzić, czy mieliśmy związek ze znalezionymi w Jelitkowie rzeczami — przekazał Krzysztof Rutkowski.

To jednak nie koniec. W związku z działaniem policji właściciel agencji detektywistycznej zdecydował się skierować zawiadomienie do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Zdaniem Krzysztofa Rutkowskiego miała mieć miejsce próba wymuszenia zeznań na informatorze detektywa. Według jego relacji funkcjonariusze mieli wskazywać, że uczestniczył on w procesie podrzucania znalezionych później rzeczy. — Przekazałem policji dane mojego informatora, chociaż wcale nie musiałem tego robić, ponieważ chroniła mnie ustawa prawa prasowego — zadeklarował Krzysztof Rutkowski.

Dziennikarz śledczy wątpi w autentyczność rzeczy znalezionych na plaży

Janusz Szostak, dziennikarz śledczy, nie ukrywa, iż znalezisko Krzysztofa Rutkowskiego traktuje raczej jako „show”. Podkreśla, iż niemożliwe jest, by po 15 minutach poszukiwań detektyw odkrył dowody, które nie zostały znalezione przez kolejne ekipy śledcze pracujące nad wyjaśnieniem zaginięcia Iwony Wieczorek.

Dodatkowo dziennikarz zwraca uwagę, że znalezione przez ekipę Rutkowskiego noże nie nosiły znamion rdzy. — Cała ta akcja wygląda mi bardziej na ustawkę [...] niż prawdziwe poszukiwania — gorzko stwierdził Janusz Szostak.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

W jednym z mieszkań w Międzyborzu policja odkryła zwłoki kobiety. Obok niej znajdowała się dwójka dzieci

Polska

Rodzeństwo zamknięte w mieszkaniu ze zmarłą matką. Dramat w woj. dolnośląskim

Czytaj więcej >

Polska

Lubelskie. Nie żyje 24-letni motocyklista, policja wydała apel

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Polska

Tragiczne skutki sobotniej burzy. Zniszczenia widoczne są w całej Polsce

Czytaj więcej >

Polska

Silne burze i deszcz w całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
W sobotę wieczorem w Poznaniu doszło do tragicznego wypadku. Nie żyją dwie osoby

Polska

W Poznaniu w aucie spłonęły dwie osoby. Wcześniej kierowca uderzył w słup trakcyjny

Czytaj więcej >
W Czaczu w Wielkopolsce służby wezwane zostały do samobójcy

Polska

Samobójstwo 27-latka w Czaczu w Wielkopolsce. Mężczyzna powiesił się na drzewie

Czytaj więcej >