wtv.pl > Polityka > Jarosław Kaczyński lubi Kukiza, bo powiedział mu, że ładnie śpiewa
Konrad Wrzesiński
Konrad Wrzesiński 19.03.2022 08:48

Jarosław Kaczyński lubi Kukiza, bo powiedział mu, że ładnie śpiewa

jarosław kaczyński - paweł kukiz
Jan BIELECKI/East News

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci". Pytany o plany budowania kapitału politycznego, prezes PiS nie uniknął wspomnienia Pawła Kukiza. Wicepremier wyjawił, dlaczego darzy polityka szczególną sympatią.

Choć całość rozmowy prezesa Prawa i Sprawiedliwości z tygodnikiem pojawi się dopiero w poniedziałek, nader ciekawy fragment wywiadu zaprezentował portal wpolityce.pl.

Jarosław Kaczyński uchylił rąbka tajemnicy w sprawie możliwego poszerzenia poparcia, jakim w parlamencie cieszy się rząd Zjednoczonej Prawicy. Nieoficjalnie mówi się bowiem o wzbogaceniu ludzkich zasobów partii posłami niezrzeszonymi lub członkami innych ugrupowań.

Jarosław Kaczyński komentuje zmiany na politycznej scenie

Według nieoficjalnych doniesień siła parlamentarna obozu rządzącego mogłaby niedługo liczyć 240 posłów.

Jarosław Kaczyński przyznał, że PiS istotnie pracuje nad rozwiązaniami, które umożliwiłyby zmniejszenie zależności od jednego koalicjanta. Wicepremier dodał jednak, że dopóki rozwiązań "nie ma na stole, nie ma sensu o nich mówić".

Pytany o poszerzenie koalicji lider Zjednoczonej Prawicy wskazał, że kwestia ta podzieliła obóz Prawa i Sprawiedliwości. Przyznał, że choć niektórzy uważali "pewne opcje za możliwe", zdecydowanie bardziej doświadczony polityczne Kaczyński był innego zdania.

Prezes dodał, że mimo iż w innych formacjach znajdują się osoby "przychylne takim pomysłom", mają one zbyt słabą pozycję, by wpłynąć na działania swych partii.

Komentując poparcie Lewicy, udzielone PiS-owi w trakcie głosowania nad projektem ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy, Jarosław Kaczyński wskazał, że był to ważny moment, jednak – mimo że go docenia – nie zmienia on faktu, że obie partią stoją na "antypodach politycznych".

Kaczyński o Pawle Kukizie: "Powiedział mi, że ładnie śpiewam"

Wicepremiera zapytano ponadto o możliwość współpracy z liderem Kukiz'15. Kaczyński wskazał, że istnieją pewne sprawy, w których PiS może współdziałać z politykiem, który po raz pierwszy wszedł do parlamentu w wyborach z roku 2015.

Zdaniem prezesa wiele zależy od tego, czy Paweł Kukiz będzie umiał "pracować w ramach stabilnego porozumienia politycznego".

Rozmówca tygodnika dodał, że osobiście bardzo polubił polityka, który zyskał jego sympatię po jednym ze wspólnych spotkań. Kukiz miał zdobył przychylność prezesa pewnym komplementem.

Kiedyś, po dłuższym spotkaniu przy kolacji i po kilku lampkach, powiedział mi nawet, że ładnie śpiewam – przyznał Jarosław Kaczyński.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wpolityce.pl

Powiązane