wtv.pl
O opozycji we "Wiadomościach" TVP

"Wiadomości" TVP1 / 27.05.2021 / screen

Kontrowersyjny materiał w "Wiadomościach" TVP. Zatwierdzenie ratyfikacji Funduszu Odbudowy nazwali "kompromitacją opozycji"

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Paweł Sekmistrz

Udostępnij:

We wczorajszym wydaniu "Wiadomości" TVP poruszono temat senackiego głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Jej zatwierdzenie ogłoszono jako "kompromitację" obozu opozycji.

To nie jedyny antyopozycyjny materiał, jaki pojawił się we wczorajszych "Wiadomościach" TVP.

"Wiadomości" TVP atakują opozycję

Główny program informacyjny państwowej telewizji opisał wczorajsze głosowanie w Senacie, dotyczące ratyfikacji Funduszu Odbudowy Unii Europejskiej. Ustawa została przyjęta bez żadnych poprawek.

Wcześniej do treści ustawy zastrzeżenia zgłosiły kluby Koalicji Obywatelskiej oraz PSL-u. Chodziło o preambułę, w której zdaniem polityków, nie znalazły się informacje dotyczące sposobu przeznaczania funduszy z Funduszu Odbudowy.

Sebastian Fabijański

Sebastian Fabijański jest ciężko chory. "Pod fasadą kryje się chłopiec na skraju wytrzymałości"

CZYTAJ DALEJ

Ostatecznie poprawki nie zostały przegłosowane. Wszystko za sprawą dwóch senatorów - Aleksandra Pocieja i Leszka Czarnobaja. Pierwszy zagłosował przeciwko poprawkom, drugi zaś nie stawił się na posiedzeniu.

"Wiadomości" TVP poczytały niepowodzenie Koalicji Obywatelskiej i PSL-u jako kompromitację opozycji. W materiale przedstawionym w programie nie szczędzili uszczypliwych określeń pod adresem marszałka Senatu.

"Senat Tomasza Grodzkiego"

Właśnie w ten sposób we wczorajszym wydaniu "Wiadomości" TVP zdefiniowano izbę wyższą polskiego parlamentu. Uszczypliwości nie brakowało już od samego początku emisji programu.

Kompromitacja opozycji w Senacie - tak wieczorne "Wiadomości" rozpoczęła Edyta Lewandowska - Pomimo wysiłków marszałka Grodzkiego Fundusz Odbudowy przyjęty bez poprawek - dodała.

W programie zaznaczono, że Polska ma być jedynym krajem Unii Europejskiej, który nie ratyfikował dotąd ustawy dotyczącej Funduszu Odbudowy, "pozwalającej uruchomić miliardy Euro".

Wstydliwe ostatnie miejsce Polski to efekt prac Senatu Tomasza Grodzkiego, który od kilkunastu dni przeciąga prace nad kilkuzdaniową ustawą - przekonywała prezenterka "Wiadomości" TVP.

Do opozycji odnoszono się również w poprzednim reportażu programu informacyjnego, który zatytułowano "Klęska opozycji, Turów będzie działać".

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres wtv@iberion.pl. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: Radiozet.pl, "Wiadomości" TVP1

Podobne artykuły

TRICOLORS/East News

TV

"Nasz nowy dom": Wszystko wyszło na jaw nt. produkcji. Będzie problem?

Czytaj więcej >

TV

"Nasz nowy dom" znika z anteny? Mamy stanowisko Polsatu

Czytaj więcej >

TV

Rodzina opublikowała nekrolog zmarłego dziennikarza TVN Rafała Poniatowskiego

Czytaj więcej >
WOŚP będzie się sądzić z TVP?

TV

WOŚP pozywa TVP za materiał "Wiadomości"

Czytaj więcej >

TV

Czy bukmacher może się reklamować w telewizji?

Czytaj więcej >
Telefon do prezenterów TVP Info

TV

Prezenterzy TVP zaatakowani na żywo. Głos w studio zabrał jeden z widzów

Czytaj więcej >