wtv.pl > TV > Michał Cholewiński kończy współpracę z TVP. Znalazł nowe stanowisko
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 08:49

Michał Cholewiński kończy współpracę z TVP. Znalazł nowe stanowisko

 Michał Cholewiński nie będzie pracował już dla TVP
Jakub Kaminski/East News

Kariera Michała Cholewińskiego w TVP dobiegła końca. Podano wiadomości mówiące o tym, że więcej nie zobaczymy dziennikarza na antenie TVP Info. Podjął on bowiem decyzję o przeniesieniu do Polsat News. Wydaje się to związane z problemami, jakie pojawiły się po osobistym oświadczeniu — niezgodnym z linią stacji — w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego.

Wiadomości na temat zmian w karierze i odejścia z TVP Info Michała Cholewińskiego przekazał portal Press.pl. Chociaż nikt nie mówił o tym głośno, to w kuluarach miano wspominać, że kroki podjęte względem dziennikarza i jego żony miały zaowocować jego odejściem.

Takie plotki pojawiły się tuż po tym, jak Michałowi Cholewińskiemu i jego żonie Agacie Biały-Cholewińskiej TVP zaproponowało pracę w TVP Polonia. Uszczupleniu miały ulec również ich wynagrodzenia.

Wskazywano wtedy, że jest to tzw. propozycja nie do odrzucenia. Do tej pory para przebywała na zwolnieniu lekarskim. Wiadomo, że w ich życiu zawodowym zachodzą spore zmiany.

Michał Cholewiński z TVP przechodzi do Polsat News

Press.pl podał, iż drogi Michała Cholewińskiego oraz TVP oficjalnie się rozchodzą. Dziennikarz ma rozpocząć pracę w Polsat News.

Może to przynieść ze sobą powrót dziennikarza na antenę. Zdaje się, że zniknął z niej bowiem, gdy po wyroku Trybunału Konstytucyjnego postanowił podzielić się osobistą opinią sprzeciwiającą się zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Wcześniej został przeniesiony na drugi plan

W TVP przeniesiono go do grupy dziennikarzy rezerwowych. Pracować mieli oni tylko wtedy, gdy pandemia koronawriusa sprawiłaby problemy z ciągłą pracą głównej redakcji.

Już od grudnia Michał Cholewiński przebywał na zwolnieniu lekarskim. Teraz poinformowano, że jego kariera w TVP została zakończona, a nowy rozdział otwarty został w prywatnej stacji Polsat News.

Nie podano jeszcze wiadomości na temat funkcji zajmowanej przez dziennikarza. Nie ulega jednak wątpliwości, że będzie to bezpośrednio związane z serwisami informacyjnymi, w których Michał Cholewiński czuje się wyjątkowo dobrze.

TVP: dalczego stacja „obraziła się” na Michała Cholewińskiego?

CV Michała Cholewińskiego zawiera wiele zaskakujących zwrotów akcji. Przed pracą w TVP widzowie mogli oglądać go w TVN-ie. Teraz swoich sił spróbuje w Polsat News.

W przeszłości związany był również z TVP 3 Łódź. Swoją przygodę z TVP Info rozpoczął w 2014 roku, a już dwa lata później mógł pochwalić się prowadzeniem „Teleexpressu”.

Przypomnijmy, że w październiku podzielił się słowami nieprzychylnymi dla wyroku TK, a więc i również rządzącego Prawa i Sprawiedliwości. — Ja nie rozumiem, i to jest moje oświadczenie, nie rozumiem, dlaczego Trybunał Konstytucyjny w tym czasie rozedrgania, poważnych, innych problemów w Polsce, [...] podjął tę sprawę. Dlaczego zdecydował się i dopuszczono do tego, żeby to orzeczenie zapadło akurat w tym momencie — zadeklarował Michał Cholewiński w programie na żywo.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: press.pl / Onet / Wirtualne Media

Tagi: TVP TVP Info
Powiązane