wtv.pl > Polska > Konin: starsza kobieta podejrzewana o podpalenie i zniszczenie grobu. Policja publikuje nagranie z cmentarza parafialnego
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 09:14

Konin: starsza kobieta podejrzewana o podpalenie i zniszczenie grobu. Policja publikuje nagranie z cmentarza parafialnego

Policja z Konina publikuje nagranie z wizerunkiem nieznanej kobiety, która podpaliła grób na cmentarzu
materiały policyjne

- Doszło do podpalenia i uszkodzenia płyty nagrobkowej - informuje policja z Konina (woj. wielkopolskie). Funkcjonariusze zdecydowali, że w ustaleniu personaliów podejrzanej kobiety pomogą Polacy. Nagranie, gdzie widać seniorkę podejrzewaną o dewastację na cmentarzu, pojawiło się w sieci.

Siwe włosy związane z wysoki kok, okulary, niebieska albo fioletowa bluzka i torba oraz charakterystyczna torba w czerwoną kratę. To opis seniorki podejrzanej o akt wandalizmu na konińskim cmentarzu.

Twarz podejrzewanej przez policję kobiety jest bardzo dobrze widoczna na opublikowanym nagraniu. Do tej pory nie wiadomo jednak, kim jest seniorka.

Konin: policja poszukuje seniorki, która mogła podpalić grób

Policjanci nie są w stanie ustalić, kim jest seniorka widoczna na nagraniu z cmentarza parafialnego przy ul. Staromorzysławskiej.

>

Źródło: materiały policyjne

- Doszło do podpalenia i uszkodzenia płyty nagrobkowej - poinformowała konińska policja. - Z nagrania z monitoringu wynika, że sprawcą tego przestępstwa może być starsza kobieta - czytamy w komunikacie.

Sprawa ma jeszcze wiele niewiadomych

Nie przekazano informacji na temat tego, jak duże są uszkodzenia grobu po tym, jak pod płytę nagrobną podłożono ogień.

Policjanci z Konina nie znają również motywów stojącej za aktem wandalizmu osoby.

Nie jest wykluczone, że po doprowadzeniu podejrzanej na komendę może grozić jej nawet 5 lat więzienia. Właśnie taką karą obarczone jest zniszczenie nagrobków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poznajesz ją?

Publikacja nagrania oraz wyszczególnienie z niego klatki z dokładnym wizerunkiem pokazują, że znalezienie starszej kobiety to jeden z priorytetów wielkopolskich policjantów.

- Osoby rozpoznające jej wizerunek, proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie pod nr tel. 47 77 52 600 lub pisząc na adres e-mail: [email protected].

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie główne: KMP w Koninie