wtv.pl
Jacek Kurski uderzył w prawą rękę premiera Mateusza Morawieckiego.

Flickr.com / European Parliament / Kancelaria Premiera

Konflikt w obozie rządzącym. Kurski przeciwko Morawieckiemu

31 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Udostępnij:

Jacek Kurski uderzył w prawą rękę premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju Pawła Borysa. Materiał "Wiadomości" ma być efektem słabnącej pozycji szefa rządu oraz swoistą zemstą za publikacje dotyczące Daniela Obajtka.

Wewnątrz Zjednoczonej Prawicy wrze. Coraz śmielsze poczynania obu koalicjantów Prawa i Sprawiedliwości – Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry oraz Porozumienia Jarosława Gowina – w znaczny sposób nadwątliły pozycję formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Pęknięcie możemy zauważyć również wewnątrz samego PiS-u, czego najlepszym dowodem ma być materiał opublikowany w wieczornym wydaniu "Wiadomości" TVP, w którym zaatakowano Pawła Borysa, prawą rękę premiera Mateusza Morawieckiego.

W głównym paśmie informacyjnym Telewizji Polskiej przekonywano, że zarządzany przez Borysa Polski Fundusz Rozwoju nie dopełnił swoich obowiązków, co umożliwiło wyłudzenia pieniędzy z tarczy antykryzysowej. Sprawę poruszaliśmy TUTAJ.

Jacek Kurski dostał zielone światło z góry?

Materiał zarządzanej przez Jacka Kurskiego stacji skomentował sam premier rządu Prawa i Sprawiedliwości, wskazując, że "złe intencje zawsze są bardzo czytelne".

Jestem zaskoczony nieuczciwym i pełnym absurdalnych insynuacji atakiem na Polski Fundusz Rozwoju i jego szefa Pawła...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 31 marca 2021

Według ustaleń Onetu działanie Telewizji Polskiej dowodzi, że Kurski dostał pozwolenie z centrum dowodzenia przy Nowogrodzkiej, by zaatakować środowisko Mateusza Morawieckiego. Sprawa ma być pokłosiem zamieszania wokół osoby Daniela Obajtka.

Nie jest tajemnicą, że według medialnych doniesień prezes Orlenu był szykowany na następcę obecnego premiera. Nastroje podsycił sam Jarosław Kaczyński, nazywając Obajtka nadzieją narodu oraz dostrzegając w nim "boską cząstkę".

Część obozu Prawa i Sprawiedliwości ma podzielać zdane, że to otoczenie Morawieckiego stało ze atakami na prezesa paliwowego giganta. Co więcej, Pawła Borysa wymieniano rzekomo jako ewentualnego premiera po tym, jak funkcję tę przestanie pełnić obecny szef rządu.

Co ciekawe, po publikacji materiału "Wiadomości" za Borysem opowiedzieli się zarówno lider Porozumienia Jarosław Gowin, jak i prezydent Andrzej Duda.

Jeśli przyjmiemy, że zgodę na wymierzony w środowiska Morawieckiego atak wydał sam Jarosław Kaczyński, konflikt wewnątrz Zjednoczonej Prawicy stanie się tym wyrazistszy oraz głębszy, niż dotychczas przypuszczano.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: WTV / Onet / Twitter

Konrad WrzesińskiAutor

Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: wtv@iberion.pl

Podobne artykuły

"Nie jest pan dziennikarzem": kontrowersje wokół słów Donalda Tuska

Polityka

Do kogo Donald Tusk powiedział, że ten "nie jest dziennikarzem"? Nie był to Miłosz Kłeczek z TVP

Czytaj więcej >
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polityka

Tajne spotkanie na Nowogrodzkiej. Kaczyński może oddać Ministerstwo Sportu nowemu koalicjantowi

Czytaj więcej >
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, jego pensja wzrośnie o 40 proc.

Polityka

Prezydent RP z podwyżką wynagrodzenia o 40 proc. Więcej zarobi nie tylko Andrzej Duda

Czytaj więcej >
Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ po 31 latach pracy

Polityka

Po 31 latach pracy Tomasz Orłowski odchodzi z MSZ

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Polityka

Błażej Spychalski odszedł z Kancelarii Prezydenta, może trafić do Orlenu. Schetyna: tu nie ma żadnych standardów

Czytaj więcej >
Monika Pawłowska

Polityka

Od Lewicy aż po PiS. Monika Pawłowska dogadała się z Mateuszem Morawieckim? Gazeta.pl dotarła do niewiarygodnych informacji

Czytaj więcej >