wtv.pl > Polityka > Raper Mata uderzył w TVP, Kurskiego i Pawłowicz. Sędzia odpowiedziała
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 08:21

Raper Mata uderzył w TVP, Kurskiego i Pawłowicz. Sędzia odpowiedziała

wtv
WTV.pl
  • Młody raper Mata w najnowszej piosence skomentował rządy PiS. Skupił się przede wszystkim na TVP.

  • W tekście znalazło się również miejsce dla Krystyny Pawłowicz, która postanowiła odpowiedzieć na krytykę.

  • Singiel „Patoreakcja” szybko stał się viralem.

Wcześniej TVP tworzyło niepochlebne materiały o ojcu Maty, profesorze prawa Marcinie Matczaku. 

Raper Mata uderzył w TVP, Jacka Kurskiego i Krystynę Pawłowicz

O Macie głośno zrobiło się przy wydaniu jego bardzo popularnego singla „Patointeligencja”, w którym skupiał się na kwestiach związanych z życiem młodzieży z tzw. dobrych domów. Odkrywał wówczas przed nieświadomym pokoleniem rodziców takich dzieci, jak wyglądać może ich życie i czego w ogóle nie są świadomi. 

Już wtedy na Matę zwróciły się oczy dziennikarskiej Polski. Pisano o nim felietony, które poświęcano tematyce młodzieży i braku świadomości dorosłych. Tym razem jednak Mata postanowił przemówić językiem bliższym właśnie tej warstwie. 

Tematyka antyrządowa w ostatnich miesiącach jest dość popularna - pojawiała się zarówno w tzw. hot16challenge na początku pandemii, które miało zachęcić do wpłat na szpitale. Potem, w czasie rozgorzenia Strajku Kobiet, również pojawiły się piosenki, które miały stać się hymnami protestów. Jedną z nich było „Polskie Tango” Taco Hemingwaya, które w swoim klipie zawierało słynne osiem gwiazdek i krytykowało aktualną sytuację w kraju. 

Mata postanowił pójść za ciosem. Jego nowy singiel, „Patoreakcja”, nawiązuje do tego, co działo się niedługo po wypuszczeniu „Patointeligencji”. Zajął się m. in. kwestią swojego liceum, w którym, jak twierdzi, sytuacja nie jest wcale tak zła, jak chciały to potem opisywać media, a także Krystyna Pawłowicz.

W tekście pojawiły się również inne osoby znane z życia medialnego i politycznego, m. in. Jarosław Jakimowicz, który również zostać skrytykowany za słowne wysyłanie Maty do wojska. 

Najwięcej uwagi młody raper poświęcił jednak TVP i Jackowi Kurskiemu. Chciał w ten sposób odpowiedzieć na ataki ze strony telewizji, które spotykały jego tatę, profesora prawa Marcina Matczaka.

- A media PiSowskie chciałyby zająć się Matą-seniorem/To święty człowiek/A to co robię jest moim wyborem/I sam za to kiedyś odpowiem/Ale najpierw odpowiem wam/Więc słuchajcie uważnie:/J***ć Telewizję Polską/Jacek Kurski - c*** ci w dziąsło/(Przestań mi k***o rodzinę prześladować) - rapował.

Krystyna Pawłowicz odpowiedziała

Artykuł o singlu ukazał się również w tygodniku „DoRzeczy”. Na Twitterze postanowiła skomentować go Krystyna Pawłowicz.

- Brzydka twarz, brzydkie wnętrze. Brzydota - pisała sędzia. 

Odpowiedziała w ten sposób na słowa „ale w sumie przepraszam, Batory był tylko/symbolem, a bluzę musiałem założyć/I każdy normalny to w sumie zrozumiał.../oprócz Krystyny Pawłowicz”

Pod jej wpisem od razu podniosło się larum internautów. Twierdzili, że taka krytyka z jej strony jest nie na miejscu. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

źródło: [Twitter/DoRzeczy_pl]

Powiązane