wtv.pl > Polska > Konferencja prasowa Michała Dworczyka. Nagłe zmiany dot. szczepień
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 08:17

Konferencja prasowa Michała Dworczyka. Nagłe zmiany dot. szczepień

Na konferencji prasowej Michał Dworczyk ogłosił zmiany w programie szczepień.
Facebook.com/kancelaria.premiera [screenshot]

- Przekroczyliśmy właśnie 10 milionów 300 tysięcy wykonanych szczepień pierwszą i drugą dawką - mówił minister Dworczyk.

- W tej chwili średnie tempo szczepienia dzienne jest na poziomie 200 tysięcy iniekcji - wyliczał szef KPRM.

[EMBED-2795]

Opóźnione dostawy szczepionek

Minister Dworczyk mówił także o konsekwencjach opóźnień w dostawach szczepionek do Polski w związku z którymi trudno podać konkretne daty uruchomienia szczepień w zakładach pracy.

- Musimy zaczekać, aż się unormuje sytuacja z dostawami - tłumaczył. Szczepienia w zakładach pracy mają być uzależnione między innymi od zgłoszenia 300 chętnych pracowników lub pracowników i ich rodzin. Odpowiednie formularze udostępnione zostaną 4 maja.

Od dostaw szczepionek do Polski uzależnione są także terminy uruchomienia kolejnych samorządowych punktów szczepień powszechnych. W związku z tym szef KRPM apelował do władz lokalnych o cierpliwość.

Minister Dworczyk potwierdził także doniesienia o osobach, które zapisują się na szczepienia i nie przychodzą na umówiony termin, aby uniemożliwić zaszczepienie się innym, dał jednak do zrozumienia, że jest to zjawisko marginalne.

Szef KPRM zapowiedział również, że po środowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ogłoszone zostaną decyzje w sprawie harmonogramu znoszenia obostrzeń dla poszczególnych branż.

W poniedziałek uruchomiona została rejestracja na szczepienia dla osób z roczników 1974-1975. Odtąd każdego kolejnego dnia uruchamiana będzie rejestracja dla dwóch kolejnych, a od 7 maja - dla trzech kolejnych roczników.

Także w poniedziałek uczniowie klas I-III w 11 województwach, w których sytuacja epidemiczna wystarczająco się poprawiła, przeszli na nauczanie hybrydowe.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: TikTok / @lingualizer

Powiązane