wtv.pl > Tylko u nas > Potwierdzamy współpracę Kukiz'15 z PiS. Znamy komentarz posła partii
Jan Kietliński
Jan Kietliński 19.03.2022 09:20

Potwierdzamy współpracę Kukiz'15 z PiS. Znamy komentarz posła partii

Kukiz'15
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Partia Kukiz’15 zniknęła z sondaży. Aktualne prognozy nie przewidują, aby miała szanse na samodzielne wejście do parlamentu. Sytuacja partii już jakiś czas temu spowodowała plotki o planowanej współpracy Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością. Dzisiaj pierwsze strony obiegła informacja o nieoficjalnym podpisaniu umowy, dotyczącej współpracy programowej między partiami. Jako pierwsi znamy komentarz posła Kukiz'15, Jarosława Sachajko.

- Jest to prawdą, umowa została podpisana, natomiast nie znam jeszcze jej szczegółów - mówi poseł Sachajko.

- Ja byłem odpowiedzialny za strategię i zakres współpracy. Rozmawiałem dzisiaj z Pawłem o podpisaniu tej umowy - dodaje.

- Uważam, że jeśli jest podpisane porozumienie, i możemy zrobić coś dobrego dla Polaków, to jest to dobra decyzja. Dziwi mnie brak podobnej decyzji ze strony pozostałych ugrupowań. Jeśli możemy zrobić coś teraz, to to zrobimy, bez względu na to kto aktualnie rządzi - mówi poseł Sachajko.

Czego dotyczy umowa?

Zapytaliśmy posła Jarosława Sachajko o treść umowy między partiami. Oto jego komentarz:

- Dokładnych szczegółów nie znam. Ja uzgadniałem ponad 20 punktową umowę już wcześniej - mówi.

- Przede wszystkim były to rzeczy ustrojowe, związane z sędziami pokoju, ordynacją wyborczą. Były to też rzeczy gospodarcze, głównie związane z rolnictwem. Moim głównym głosem było wstrzymanie sprzedaży soi genetycznie modyfikowanej - dodaje.

- Na razie to jedyne informacje, jakimi mogę się podzielić. Nie wiem co w końcu zostało zaakceptowane, a co nie - podsumowuje poseł Kukiz'15, Jarosław Sachajko.

Powiązane