wtv.pl > Polska > Policja zatrzymała 15-latka podejrzanego o napad na 100-letniego mężczyznę w Wiźnie. Ukrywał się w szafie
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:18

Policja zatrzymała 15-latka podejrzanego o napad na 100-letniego mężczyznę w Wiźnie. Ukrywał się w szafie

Gmina Wizna
lomza.policja.gov.pl

15-latek napadł na 100-letniego mężczyznę w parku w Wiźnie. Założył starcowi na głowę foliową torebkę, jednak jego krzyki odstraszyły go i postanowił uciec. Policja odnalazła sprawcę ukrywającego się w szafie w swoim domu.

Młodzieńcem zajmie się teraz Sąd Rodzinny w Łomży.

Napad na stulatka

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 22 w Wiźnie (woj. podlaskie). 100-letni mieszkaniec wracał przez park do swojego domu, gdy znienacka został napadnięty.

Starcowi założono na głowę foliową torbę. Mężczyzna zaczął krzyczeć, co skutecznie odstraszyło agresora, który zdecydował się uciec z miejsca zdarzenia.

Po zawiadomieniu o incydencie policji, poszukiwania sprawcy rozpoczęli funkcjonariusze z posterunków w Wiźnie i Jedwabnem.

Służbom udało się dotrzeć do taśm z monitoringu zamontowanego nieopodal miejsca, w którym doszło do napadu. Po przejrzeniu nagrania i identyfikacji sprawcy okazało się, że rozboju dokonał 15-letni chłopiec.

Ukryty w szafie

Funkcjonariuszom udało się ustalić miejsce pobytu napastnika już następnego dnia.

- Policjanci podejrzewali, że schował się u siebie w domu. W trakcie przeszukania znaleźli go w szafie na strychu - przekazała w rozmowie z WTV mł. asp. Justyna Janowska z łomżyńskiej policji.

Sprawca został zatrzymany, a z uwagi na jego niepełnoletniość, sprawą ewentualnej kary zajmie się Sąd Rodzinny w Łomży.

Napadnięty stulatek nie wymagał opieki lekarskiej.

- Na szczęście nic mu się nie stało, nie doznał żadnych obrażeń, oprócz tego, że się po prostu wystraszył - powiedziała nam rzeczniczka KMP w Łomży.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: wtv.pl Zdjęcie: lomza.policja.gov.pl

Powiązane