wtv.pl > Polska > Kardynał Dziwisz udał się na pielgrzymkę do Medziugorie. Do prasy przedostały się zdjęcia z wypoczynku na plaży
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 09:18

Kardynał Dziwisz udał się na pielgrzymkę do Medziugorie. Do prasy przedostały się zdjęcia z wypoczynku na plaży

Dziwisz
Jakub Kaminski/East News / Okładka "Faktu"

Wiadomo już, co kardynał Stanisław Dziwisz robił na Bałkanach, gdzie na jednej z plaż sfotografowali go reporterzy. Okazało się, że duchowny udał się na pielgrzymkę do Medziugorie.

Czyżby okazało się, że media były w błędzie?

Wakacje (pielgrzymka) kardynała Dziwisza

Jedna z ostatnich okładek "Faktu" zelektryzowała opinię publiczną. Reporterzy dziennika dotarli do zdjęć z wypoczynku kardynała Dziwisza na jednej z chorwackich plaż w miejscowości Klek.

Gdy wykonano fotografie, duchowny był świeżo po kąpieli w morzu; jeden z jego towarzyszy okrywał go właśnie ręcznikiem.

Zdjęcia okazały się być bulwersujące dla wielu odbiorców głównie z powodu trwającego obecnie w Watykanie postępowania dotyczącego ewentualnych nadużyć, jakich dopuścić mógł się kapłan.

Kardynał Dziwisz zdecydował się zabrać głos w sprawie swoich ostatnich dni spędzonych na Bałkanach. Jak wyjaśnił Katolickiej Agencji Informacyjnej, miał udać się... na pielgrzymkę do Medziugorie.

- Przybyliśmy, aby modlić się za naszą ojczyznę i tych wszystkich, którzy inaczej myślą i nie podzielają naszego widzenia Kościoła i świata - powiedział kardynał Dziwisz w rozmowie z eKAI. - Była to też modlitwa wynagradzająca, nas kapłanów, za wszelkie niewierności i sprzeniewierzenia wobec Pana Boga i ludzi - dodał.

Dawny sekretarz Jana Pawła II wyjaśnił również, że nie mógł zatrzymać się bezpośrednio w Medziugorie, wybrał więc miejsce znajdujące się nieopodal.

W istocie, kameralna miejscowość Klek leżąca u stóp Adriatyku, ze zjawiskową plażą, znajduje się zaledwie 50 km od miejsca pielgrzymki. To niecała godzina jazdy samochodem.

- Rozmawiałem tutaj z ludźmi, którzy dzieli się swoimi przeżyciami podkreślając wartość modlitwy i spowiedzi. Ileż osób, jak wielu mężczyzn modli się tutaj na różańcu - mówił kardynał Dziwisz o swoim pobycie w Medziugorie. - Było to dla mnie wielkie przeżycie - dodał.

Byłeś świadkiem zdarzenia, które powinniśmy opisać? Napisz maila na adres [email protected]. Przyjrzymy się sprawie.

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: ekai.pl, wtv.pl

Powiązane